خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل تماس با استاندار آب و هوا
صفحه اصلی > آرشيو اخبار 
زمان انتشار: 1397/2/24 - ساعت: 15:15

معاون استاندار قم:

سهم صنعت در اشتغال استان قم 37 درصد است/ كسب رتبه دهم استان قم در بحث رونق توليد

سهم صنعت در اشتغال استان قم 37 درصد است/ كسب رتبه دهم استان قم در بحث رونق توليد

معاون استاندار قم با اشاره به كسب رتبه دهم استان قم در بحث رونق تولید و ثبت نام افراد در سامانه بهین یاب گفت: اين مساله نشانگر فعاليت خوب مديران در اين حوزه مي باشد.

مهرداد غضنفری معاون امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار قم در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید؛ پيگيري براي حل مشكلات واحدهاي توليدي قم در سريعترين زمان ممكن را ضروري دانست.

وی با بيان اينكه در هفته آینده بازدیدی از واحدهای تولیدی و صنعتی شهرک شکوهیه خواهیم داشت، ارزيابي عملکرد دستگاه های اجرایی را مورد توجه قرار داد و گفت: کارنامه عملکرد مسئولان در بحث رونق تولید و اشتغال در حال بررسی است تا نقاط قوت و ضعف شناسایی شود.

غضنفري با بيان اينكه عملكرد بانك هاي در خصوص پرداخت تسهيلات رونق توليد نيز مورد ارزيابي واقع شده است افزود: از بانک های برتر در پرداخت تسهيلات تقدیر به عمل می آید.

معاون استاندار قم با اشاره به این که استان قم رتبه دهم كشور در بحث رونق تولید و ثبت نام افراد در سامانه بهین یاب را کسب کرده است خاطرنشان كرد: این آمار 2 برابر شاخص جمعیتی بوده و نشانگر فعالیت خوب در این حوزه است.

وی تصريح كرد: پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی و صنعتی نيز 3.2 درصد معادل 2 برابر شاخص جمعیتی استان قم بوده است که نشانگر هماهنگی بین دستگاهی و همکاری بانک های عامل است.

غضنفری همچنین بر فعالیت دستگاه ها در اجرای سند توسعه سرمایه گذاری، تولید و اشتغال استان قم تاکید کرد و گفت: فرم های دقیق تنظیم و به دستگاه ها ارسال شده است تا عملکرد کمی و کیفی آنها مورد بررسی قرار گیرد.

وی گفت: در سند اشتغال سهم دستگاه ها را در سرمایه گذاری و اشتغال مشخص کرده ایم که در همین راستا سهم بخش صنعت 51 درصد در سرمایه گذاری و 37 درصد در اشتغال و سهم بخش خدمات هم 51 درصد در اشتغال است که باید به آن توجه شود.

 

شناسه خبر: 16971      تعداد بازدید: 3259

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    دیدار صمیمی استاندار با فرزندان شهدا، جانبازان و ایثارگران شاغل در استانداری قم و واحد های تابعه به مناسبت اعیاد شعبانیه و گرامیداشت روز پاسدار و روز جانباز دیدار صمیمی استاندار با فرزندان شهدا، جانبازان و ایثارگران شاغل در استانداری قم و واحد های تابعه به مناسبت اعیاد شعبانیه و گرامیداشت روز پاسدار و روز جانباز دیدار استاندار قم با دانشجویان دیدار استاندار قم با دانشجویان افتتاح نمایشگاه دستاوردهای پژوهش وفناوری استان با حضور معاون استاندار و جمعی از مدیران استان افتتاح نمایشگاه دستاوردهای پژوهش وفناوری استان با حضور معاون استاندار و جمعی از مدیران استان جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان قم جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان قم
یادداشت ها