گزارش تصویری

گزارش تصويري روز كاري استاندار قم پنجشنبه 24 آبان 97 گزارش تصويري روز كاري استاندار قم چهارشنبه 23 آبان 97 جلسه شوراي سازمان قطار شهري استان قم
اوقات شرعي

 

آمار بازدید

کل بازدید کنندگان : 16711436
بازدید کنندگان امروز : 3978
بازدید کنندگان این صفحه : 5746128
بازدید کنندگان آنلاین : 7
مدت زمان تولید صفحه : 1/0000
اخبار > اخذ ويزا براي سفر اربعين الزامي است


  چاپ        ارسال به دوست

معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم

اخذ ويزا براي سفر اربعين الزامي است

به گزارش كميته اطلاع رساني ستاد اربعين استان قم، یونس عالی پور در نشست خبری با خبرنگاران به تشريح اقدامات و آمادگي هاي استان براي برگزاري شكوهمند مراسم معنوي اربعين حسيني پرداخت.

 وي با اشاره به ميزباني قم از زائرين اربعين اظهار کرد: براي ميزباني شايسته از زائرين خارجي همچنين زائرين داخلي ميهمان مردم قم، تمهيدات لازم اتخاذ شده است.

عالي پور با بيان اين كه در ایام اربعین60 موکب از استان قم آماده خدمات رساني به زائرين خواهند بود تصريح كرد: این موکب‌ها كه بخشي از آن ها مختص خواهران است در مناطق مختلفی همچون مرز مهران، نجف، کاظمین و سامرا برپا می‌شوند.

معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم با اشاره به برنامه ريزي هاي ستادي براي مراسم اربعين در قم گفت: ستاد اربعين استان براي اين منظور و با كميته هاي 12 گانه از مدت ها قبل تشكيل و در حال فعاليت مي باشد.

وي از زیارت اربعین به عنوان یک برنامه مهم معارفي و فرهنگی ياد كرد و بيان داشتند: باید برای تقویت بعد فرهنگی زیارت اربعین بيش از پيش تلاش کنیم.

معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم با اشاره به الزامي بدون ثبت نام زائرين در سامانه سماح تصريح كرد: تاکنون 60 هزار نفر از مردم استان در اين سامانه ثبت نام کرده اند و  برای 48 هزار نفر از متقاضيان هم ویزای عراق صادر شده است.

وي به تسهيلات در نظر گرفته براي ثبت نام شوندگان در سامانه سماح اشاره و خاطر نشان كرد: دولت به کسانی که در سامانه سماح ثبت نام کنند، 100 هزار دینار پرداخت می‌کند.

عالی پور با تأكيد بر لزوم همراه داشتن ويزا و ديگر مدارك قانوني سفر اربعين گفت: براساس قانون عراق اگر کسی بدون ویزا وارد این کشور شود، در صورت دستگیری دو سال زندانی خواهد شد.


١٣:٤٢ - يکشنبه ٢٩ مهر ١٣٩٧    /    شماره : ١٧٨٣٨    /    تعداد نمایش : ١٤٦خروج
بخش های استانداری
نقشه استان

کلیه حقوق مادی و معنوی، متعلق به استانداری قم میباشد