گزارش تصویری

روز كاري استاندار قم- چهارشنبه مورخ 01-03-98 روز كاري استاندار قم- سه شنبه مورخ 31-02-98 روز كاري استاندار قم- يكشنبه مورخ 29-02-98
اوقات شرعي

 

آمار بازدید

کل بازدید کنندگان : 18563489
بازدید کنندگان امروز : 407
بازدید کنندگان این صفحه : 6745312
بازدید کنندگان آنلاین : 11
مدت زمان تولید صفحه : 0/7969
اخبار > تعامل وهم افزایی دانشگاه های استان در جهت حل مشکلات


  چاپ        ارسال به دوست

تاکید معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قم:

تعامل وهم افزایی دانشگاه های استان در جهت حل مشکلات

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قم بر تعامل وهم افزایی دانشگاه های استان در جهت حل مشکلات تاکیدکرد.
به گزارش روابط عمومي استانداري قم سید محمد رضا هاشمی در جلسه کمیسیون دانشجویی که با حضور مسئولین دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان در دانشگاه قم برگزارشد، در سخنانی با اشاره به اینکه در سال تحصیلی جدید حدود75 هزار دانشجو در 30 دانشگاه و مرکز آموزش عالی در استان قم مشغول کسب علم و دانش و معرفت هستند، برنامه ریزی جامع به منظور مدیریت مسایل آموزش عالی به ویژه در حوزه دانشجویی را خواستار شد.
رییس کمیسیون دانشجویی با بیان اینکه در راستای پرهیز از جزیره ای کارکردن، ضروریست در زمینه های مختلف فرهنگی، پژوهشی، آموزشی وخدمات رفاهی، کارگروه های تخصصی بین دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان تشکیل گردد تا هم از تجربیات یکدیگر استفاده شود و هم از ظرفیت و امکانات مراکز مختلف به نحو مقتضی بهره برداری لازم صورت پذیرد.


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار در ادامه ضمن تاکید بر استفاده از ظرفیت علمی دانشگاه ها برای رفع مشکلات اجتماعی و اجرایی بیان داشت: يكي از نقاط ضعف در ارتباط ميان پژوهش و كاربردي كردن يافته¬ها در نظام علمي و اجرايي كشور، فقدان به كارگيري نتايج پژوهش بر اساس نيازهاي اجرايي است. وی افزود: در بحث نیازهای سخت افزاری و همچنین توليد محصولات علمي به صورت تئوري وضعيت خوبي داريم اما در خصوص عملياتي شدن ایده ها و پژوهش ها، تلاش بیشتری نیاز است و مي بايست علم و اقتصاد به سمت دانش بينان شدن پيش برود و در اين راستا دانشگاه ها بايد دستگاه هاي اجرايي و حاكميتي را كمك نمايند و تحقيقات و پژوهش هاي استان مي بايست كاربردي شود و در راستاي رفع نياز استان تدوین گردد.
آقای هاشمی تاکید کرد: حرکت دانشگاه‌ ها ومراکز آموزش عالی استان باید به سَمتی باشد که دانشجویان، متناسب با نیاز استان، آموزش ببینند و نتایج تحقیقات و پژوهش ها نیز مشکلی از مشکلات استان را مرتفع نماید.
خاطر نشان می گردد در این جلسه روسای محترم دانشگاه ها و مراکزآموزش عالی استان اقدامات و برنامه های صورت گرفته از زمان آغاز سال تحصیلی جدید تا کنون را تشریح نمودند.


١٢:١٤ - سه شنبه ١٥ آبان ١٣٩٧    /    شماره : ١٧٨٩٧    /    تعداد نمایش : ٤١١خروج
پيوندهای استانداری
نقشه استان

کلیه حقوق مادی و معنوی، متعلق به استانداری قم میباشد