پيوندهاي استانداري
فيلم

اخبار مهم هفته- هفته چهارم مردادماه اخبار مهم هفته- هفته چهارم مردادماه اخبار مهم هفته - هفته سوم مردادماه اخبار مهم هفته - هفته سوم مردادماه اخبار مهم هفته - هفته دوم مردادماه اخبار مهم هفته - هفته دوم مردادماه
انتخابات
پيوندهاي ملي
امام

رهبري

رئيس جمهوري

پاد

وزارت كشور
اخبار > تاكيد هاشمي بر توسعه ي اشتغال روستايي و توجه بخشداران به مسائل فرهنگي


  چاپ        ارسال به دوست

سفر معاون سياسي امنيتي و اجتماعي استاندار قم به بخش خلجستان

تاكيد هاشمي بر توسعه ي اشتغال روستايي و توجه بخشداران به مسائل فرهنگي

معاون سياسي امنيتي و اجتماعي استاندار قم به بخش خلجستان بر توسعه ي اشتغال روستايي و توجه بخشداران به مسائل فرهنگي تاكيد كرد.
سید محمد رضا هاشمی در نشست هم اندیشی با اعضای شورای اسلامی و دهیاران بخش خلجستان در حسینیه شهدای دهستان قاهان این بخش طي سخناني با اشاره به ‌ ظرفیت های اقتصادی بالقوه در بخش هاي روستايي اظهار داشت: دولت تدبير و اميد توجه ويژه اي براي عينيت بخشي به اين ظرفيت ها داشته است.


وي با اشاره به احداث و توسعه شهرک ها و نواحی صنعتی افزود: اين مسئله در صورتيكه توام با توسعه اشتغال در مناطق روستايي نباشد منجر به مهاجرت و حاشیه نشینی و بروز آسيب هاي فرهنگي و اجتماعي مي شود.
معاون استاندار قم بوم گردی و گردشگری را از روش های مفید و موثر برای کارآفرینی در مناطق روستایی عنوان کرد و افزود: هیچ گونه مخالفتی برای ورود گردشگران به روستاها وجود ندارد ولی باید بسترهای لازم را نیز ایجاد کنیم.
هاشمي گفت: در حال حاضر در روستاهاي قم نيز تغییر کاربری باغ ها و تبدیل آنها به ویلا علاوه بر خسارت هایی که به حوزه کشاورزی و دامداری وارد می کند، دغدغه های فرهنگی بسیاری را نیز ایجاد کرده است.
وی همچنین با اشاره به رویکرد و توجه جدی مسئولان نظام به رفع مشکلات بیکاری و معیشتی اهالی روستاها گفت: طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی و موافقت رهبر معظم انقلاب از محل صندوق توسعه ملی اعتبارات قابل توجهي برای پرداخت تسهیلات كم بهره اشتغال روستایی تخصیص داده شد.
معاون استاندار قم در بخش دیگری از سخنان خود قم را خاستگاه انقلاب اسلامی، حوزه های علمیه و مرجعیت دانست و گفت: این استان باید در تدارک و برپایی آیین ها و جشن های چهلمین سالگرد انقلاب برای سایر نقاط کشور الگو باشد.
وی خاطرنشان کرد: در طی چهار دهه گذشته دشمن به هر بهانه ای تلاش داشته انقلاب را از مسیر اصلی خود منحرف کند، ولی با روشنگری های حضرت امام (ره) و رهبر معظم انقلاب ناکام مانده است.
هاشمی تصریح کرد: انقلاب اسلامی در عرصه های گوناگون فرهنگی، اجتماعی و عمرانی دستاوردهای ارزشمندی داشته و الگوی کاملی برای کشورها و ملت های آزادیخواه و ظلم ستیز جهان به شمار می آید.


معاون استاندار قم همچنین در سفر به بخش خلجستان كه مديران كل حوزه معاونت سياسي و فرماندار شهرستان قم نيز حضور داشتند، ضمن دیدار با خانواده معظم 2 تن از شهیدان دوران دفاع مقدس، تجهیزات پزشکی مرکز جامع سلامت شهر دستجرد که با اعتباری بالغ بر 700 میلیون ریال توسط خیران تهیه شده است را رونمایی کرد.


٠٨:٠٥ - چهارشنبه ١٠ بهمن ١٣٩٧    /    شماره : ١٨٣١٨    /    تعداد نمایش : ٤٣٩خروج
استاندار قم
اطلاعيه هاي مهم و مقالات
گزارش تصويري

بازديد رئيس مجلس شوراي اسلامي و استاندار قم از واحدهاي صنعتي در منطقه اقتصادي سلفچگانبازديد رئيس مجلس شوراي اسلامي و استاندار قم از واحدهاي صنعتي در منطقه اقتصادي سلفچگان روز كاري استاندار قم- سه شنبه مورخ 29-05-98روز كاري استاندار قم- سه شنبه مورخ 29-05-98 ديدار استاندار قم با ياسين الياسري وزير كشور عراقديدار استاندار قم با ياسين الياسري وزير كشور عراق روز كاري استاندار قم- يكشنبه مورخ 27-05-98روز كاري استاندار قم- يكشنبه مورخ 27-05-98
ادارات و سازمان ها
اوقات شرعي
- معاونت سياسي امنيتي و اجتماعي:
- معاونت هماهنگي امور عمراني:
- معاونت امور اقتصادي و توسعه منابع:
- معاونت هماهنگي امور زائرين:
- روابط عمومي و امور بين الملل:
- بازرسي، مديريت عملكرد و امور حقوقي:
31620590
31620111
31620104
31620211
31620231
31620146
- تلفن گويا:
- حراست:
- سامد:
- دفتر فرماندار قم:
- فكس :
- كد پستي:
31620380،31620444،31620443
31620286
31620459
37117210
36564357
3718187819