پيوندهاي استانداري
فيلم

اخبار مهم هفته- هفته چهارم مردادماه اخبار مهم هفته- هفته چهارم مردادماه اخبار مهم هفته - هفته سوم مردادماه اخبار مهم هفته - هفته سوم مردادماه اخبار مهم هفته - هفته دوم مردادماه اخبار مهم هفته - هفته دوم مردادماه
انتخابات
پيوندهاي ملي
امام

رهبري

رئيس جمهوري

پاد

وزارت كشور
اخبار > تاکید استاندار قم بر اولویت بندی صحیح بین نیازهای صنعتی،عمرانی و الزامات محیط زیستی و جلب مشارکت مردم در حفاظت از محیط زیست


  چاپ        ارسال به دوست

تاکید استاندار قم بر اولویت بندی صحیح بین نیازهای صنعتی،عمرانی و الزامات محیط زیستی و جلب مشارکت مردم در حفاظت از محیط زیست

استاندار قم با اشاره به لزوم تعامل بین بخش صنعتی ،عمرانی و سازمان محیط زیست، بر اولویت بندی صحیح بین نیازهای صنعتی و الزامات محیط زیستی استان تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری قم دکتر بهرام سرمست استاندار قم در نشست صمیمی با کارکنان اداره کل محیط زیست استان و تشکلهای مردم نهاد فعال در حوزه محیط زیست با اشاره به اهمیت حفظ محیط زیست در جوامع بشری، اظهار کرد: محیط زیست پاک و سالم در روح و روان افراد جامعه آثار فردی و اجتماعی بسزایی دارد.

استاندار قم مهمترین چالش امروز بشر را مسائل محیط زیستی دانست و اضافه کرد: دغدغه مدیریت استان تلاش برای حفظ و بهبود وضعیت محیط زیست در استان است.

سرمست با اشاره به محدودیت منابع زیست محیطی، تهیه ی پیوست زیست محیطی طرح های صنعتی و عمرانی را مورد تاکید قرار داد و افزود: در مسیر بهره برداری از محیط زیست، توجه جدی به اولویت های زیست محیطی از اهمیت ویژه برخوردار است.

وی تکلیف مدیران اجرایی را فعالیت در چارچوب قوانین تعریف شده عنوان و تصریح کرد: دستگاه ها باید در قالب نظارت و پیگیری دستور العمل های سازمانی ، قوانین نظارتی محیط زیست را رعایت کنند.


استاندار قم از الزامات اجرای صحیح طرح های توسعه ای استان، بررسی کارشناسی تمام جوانب طرح ها علی الخصوص استانداردهای محیط زیست دانست و ادامه داد: در صورتی که اولویت توسعه را فراهم نمودن محیط سالم برای زیست انسان قرار دهیم، می توانیم توسعه پایدار را محقق نماییم.

مقام عالی دولت در استان به دغدغه های تشکل های مردم نهاد در حوزه محیط زیست اشاره و خاطر نشان کرد: برخی پروژه ها در مسیر اجرا و بهره برداری، معضلات محیط زیستی ایجاد می کنند و مدیریت استان در تلاش است تا با اولویت بندی صحیح بین نیازهای صنعتی،عمرانی و الزامات محیط زیستی، تعاملی کاربردی در نیل به اهداف کلان استان ایجاد نماید.

استاندار قم در خاتمه تاکید کرد: بسیاری از مسائل و مشکلات زیست محیطی نشات گرفته از مباحث فرهنگی است و لازم است تا در کنار اقداماتی که دولتمردان در حوزه حفظ و نگهداری از محیط زیست صورت می دهند، مردم نیز در مسیر انجام وظایف خود آموزش ببینند و برای حفظ محیط زیست خود فعالیت کنند.

 


٢١:٢٣ - سه شنبه ٢١ خرداد ١٣٩٨    /    شماره : ١٩٢١١    /    تعداد نمایش : ١٥٧خروج
استاندار قم
اطلاعيه هاي مهم و مقالات
گزارش تصويري

بازديد رئيس مجلس شوراي اسلامي و استاندار قم از واحدهاي صنعتي در منطقه اقتصادي سلفچگانبازديد رئيس مجلس شوراي اسلامي و استاندار قم از واحدهاي صنعتي در منطقه اقتصادي سلفچگان روز كاري استاندار قم- سه شنبه مورخ 29-05-98روز كاري استاندار قم- سه شنبه مورخ 29-05-98 ديدار استاندار قم با ياسين الياسري وزير كشور عراقديدار استاندار قم با ياسين الياسري وزير كشور عراق روز كاري استاندار قم- يكشنبه مورخ 27-05-98روز كاري استاندار قم- يكشنبه مورخ 27-05-98
ادارات و سازمان ها
اوقات شرعي
- معاونت سياسي امنيتي و اجتماعي:
- معاونت هماهنگي امور عمراني:
- معاونت امور اقتصادي و توسعه منابع:
- معاونت هماهنگي امور زائرين:
- روابط عمومي و امور بين الملل:
- بازرسي، مديريت عملكرد و امور حقوقي:
31620590
31620111
31620104
31620211
31620231
31620146
- تلفن گويا:
- حراست:
- سامد:
- دفتر فرماندار قم:
- فكس :
- كد پستي:
31620380،31620444،31620443
31620286
31620459
37117210
36564357
3718187819