پيوندهاي استانداري
فيلم
کرونا ویروس
پيوندهاي ملي
امام

رهبري

رئيس جمهوري

پاد

وزارت كشور

سازمان همیاری ها و دهیاری های کشور
اخبار > ضرورت توسعه ی فضاهای تفریحی و ورزشی برای دختران قم/ حمایت اجتماعی از دختران و زنان آسیب پذیر در دستور کار دستگاه های فرهنگی


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار قم در جشنواره تجلیل از دختران برتر استان قم تاکید کرد:

ضرورت توسعه ی فضاهای تفریحی و ورزشی برای دختران قم/ حمایت اجتماعی از دختران و زنان آسیب پذیر در دستور کار دستگاه های فرهنگی

استاندار قم در جشنواره تجلیل از دختران برتر استان قم بر ضرورت توسعه ی فضاهای تفریحی و ورزشی برای دختران جوان قمی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری قم دکتر بهرام سرمست استاندار قم در مراسم جشن میلاد حضرت معصومه (س) و چهارمین جشنواره تجلیل از دختران برتر استان قم طی سخنانی ضمن تبریک فرارسیدن دهه کرامت، با بیان اینکه افتخار زندگی در جوار کریمه ی اهل بیت را داریم اظهار کرد: زندگی در این شهر در همه ی جوانب زندگی مردم قم تاثیرگذار می باشد.

وی وجود مراکز علمی پژوهشی متعدد در قم را مورد توجه قرار داد و افزود: پس از انقلاب اسلامی زمینه ی بسیار خوبی برای تحصیل دختران قمی در دانشگاه ها و مراکز حوزوی فراهم شده است و دختران ما از آگاهی و دانش بسیار خوبی برخوردار هستند.

سرمست با بیان اینکه به جهت کمی امروز شاهد افزایش چشمگیر حضور دختران در دانشگاه ها هستیم افزود: به جهت کیفی نیز نقش بانوان در پیشرفت های علمی شگرف می باشد.

استاندار قم در ادامه نقش آفرینی بانوان در جامعه را مورد توجه قرار داد و گفت: امروز از ظرفیت و توانمندی دختران در سطوح مختلف استفاده می شود.

وی ترسیم فرایندی برای کشف و شناسایی استعدادها و توانمندسازی دختران را ضروری دانست و افزود: در چنین مراسمی می توانیم استعدادهای نهفته ی دختران را شناسایی کرده و پرورش دهیم.

سرمست خاطرنشان کرد: چنین برنامه هایی نباید منحصر به دخترانی که در صحنه هستند باشد.

وی با بیان اینکه مشکلات و موانع رشد، پیشرفت و بالندگی دختران نیز بایستی شناسایی شوند افزود: برخی موانع دارای ابعاد تاریخی بوده و بایستی برای برطرف شدن آنها به صورت برنامه ریزی شده کار کنیم.

استاندار قم گفت: در زمینه ی برنامه ریزی برای دختران و زنان جامعه تاکید داریم از ظرفیت خود بانوان استفاده شود.

مقام عالی دولت در استان قم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برنامه ریزی 5 ساله ی دولت برای واگذاری پست های مدیریتی به بانوان خاطرنشان کرد: باید در عزل و نصب ها در دستگاه های اجرایی به این مهم توجه شود.

سرمست با بیان اینکه نباید در عزل و نصب ها جنسیتی برخورد شود خاطرنشان کرد: شایسته سالاری همواره مورد تاکید مدیریت استان قم بوده است.

وی همچنین با بیان اینکه دنیای امروز عصر دانایی و نوآوری است اظهار کرد: امروز بایستی فارغ از مرزبندی های جنسیتی، نسلی را پرورش دهیم که در حوزه های مختلف زمینه ی رشد و بالندگی کشور را محقق سازد.

استاندار قم تصریح کرد: خدمتی که جمهوری اسلامی برای حضور زنان و نقش آفرینی ایشان در جامعه ارائه کرده است بی بدیل بوده است.

سرمست در ادامه با بیان اینکه تشکیل مجامع مشورتی در زمینه های گوناگون از جمله نخبگان جوان در دستور کار بوده است گفت: بایستی اندیشه های جوانان در حوزه های مختلف به کار گرفته شود.

مقام عالی دولت در استان قم با بیان اینکه هنوز در حوزه ی دختران با کمبودهایی مواجه هستیم گفت: اداره کل ورزش و جوانان و شهرداری قم در این راستا توسعه ی پارک ها و فضاهای تفریحی و ورزشی مختص بانوان را در دستور کار دارند.

وی همچنین با اشاره به مشکلات زنان سرپرست خانوار و بدسرپرست خاطرنشان کرد: قربانیان برخی آسیب ها و خشونت های اجتماعی زنان هستند و در همین راستا بایستی حمایت های اجتماعی از دختران و زنان داشته باشیم.

 


١٩:٢١ - پنج شنبه ٥ تير ١٣٩٩    /    شماره : ٢١٥٦٤    /    تعداد نمایش : ٤٤٧خروج
استاندار قم
اطلاعيه هاي مهم و مقالات
گزارش تصويري

روز كاري استاندار قم- شنبه مورخ 07-04-99روز كاري استاندار قم- شنبه مورخ 07-04-99 روز كاري استاندار قم- پنج شنبه مورخ 05-04-99روز كاري استاندار قم- پنج شنبه مورخ 05-04-99 روز كاري استاندار قم- چهارشنبه مورخ 04-04-99روز كاري استاندار قم- چهارشنبه مورخ 04-04-99 روز كاري استاندار قم- سه شنبه مورخ 03-04-99روز كاري استاندار قم- سه شنبه مورخ 03-04-99
ادارات و سازمان ها
اوقات شرعي
- معاونت سياسي امنيتي و اجتماعي:
- معاونت هماهنگي امور عمراني:
- معاونت امور اقتصادي و توسعه منابع:
- معاونت هماهنگي امور زائرين:
- روابط عمومي و امور بين الملل:
- بازرسي، مديريت عملكرد و امور حقوقي:
31620590
31620111
31620104
31620211
31620231
31620146
- تلفن گويا:
- حراست:
- سامد:
- دفتر فرماندار قم:
- فكس :
- كد پستي:
31620380،31620444،31620443
31620286
31620459
37117210
36564357
3718187819