خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل تماس با استاندار آب و هوا
صفحه اصلی > آرشيو اخبار 
زمان انتشار: 1399/5/15 - ساعت: 18:24

مردم قم پروتکل‌های بهداشتی را جدی بگیرند

مردم قم پروتکل‌های بهداشتی را جدی بگیرند

ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان قم در اطلاعیه ای بر رعایت کامل پروتکل های بهداشتی، پرهیز از دید و بازدید در عید غدیر، پرهیز از شرکت در مراسم‌های عزا و عروسی و فراهم کردن زمینه کاهش مراجعه مردم به دستگاه‌های اجرایی تاکید کرد.

ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان قم در اطلاعیه ای بر رعایت کامل پروتکل های بهداشتی، پرهیز از دید و بازدید در عید غدیر، پرهیز از شرکت در مراسم‌های عزا و عروسی و فراهم کردن زمینه کاهش مراجعه مردم به دستگاه‌های اجرایی تاکید کرد.

در اطلاعیه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان قم آمده است: با توجه به اعلام وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی مبنی بر قرمز شدن وضعیت استان قم از لحاظ ابتلا به ویروس کرونا و افزایش تعداد بستری‌ها در بیمارستان‌ها از مردم متدین و انقلابی استان قم تقاضا دارد برای کنترل بیماری و کاهش بیماری‌ها و کمک به پرسنل خدوم و خستگی ناپذیر بیمارستا‌ن‌ها و مرکز بهداشت و اعضای ستاد به موارد ذیل توجه کنند.
1-تا حد امکان در خانه بمانند.در صورت ضرورت برای حضور در جامعه از ماسک استفاده نموده و فاصله گذاری اجتماعی حداقل 1.5 متر را رعایت نمایند.
2-از صاحبان تمام مشاغل و اصناف تقاضا دارد در رعایت پروتکل‌های بهداشتی حداکثر کوشش را به‌عمل آورند و رعایت پروتکل‌های بهداشتی را در محل کسب و کار خود جدی بگیرند تا مجبور به تعطیلی آنها نشویم .
3-با تبریک فرا رسیدن عید بزرگ غدیر خدمت تمامدلدادگان علوی و سادات بزرگوار تقاضا دارد برای حفظ سلامتی آحاد جامعه از مراسم دید و بازدید در روز عید غدیر خم پرهیز کرده و با استفاده از شبکه‌های مجازی و غیرحضوری این عید بزرگ را جشن گرفته و سنت حسنه را به‌صورت مجازی بجایی آورند.
4-از شرکت در مراسم عروسی، عزاداری، ترحیم و تشیع جنازه پرهیز کرده و در صورت لزوم بگونه‌ای برنامه ریزی کنند که در شرایط وضعیت قرمز تعداد افراد شرکت کننده بیشتر از ده نفر نبوده و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.
5-در این شرایط حساس بار دیگر از هم استانی‌های ولایت مدار و عزیز تقاضا دارد همچون دوره قبل که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی تعداد بستری‌ها کاهش یافت و حتی استان در مرز وضعیت سفید قرار گرفت تمام تلاش و کوشش خود را بکار گیرند تا در این مرحله نیز بتوانیم همچون موج اول بیماری را کنترل و تعداد مبتلایان را کاهش دهیم.
6-مدیران و کارکنان ادارات موظفند پروتکل‌های بهداشتی را صددرصد رعایت کرده و بگونه‌ای برنامه ریزی کنند که ارباب رجوع تا حد ممکن برای انجام کارهای اداری بهادارات مراجعه نکرده و از طریق تلفن و یا بستر شبکه دولت اقدام کنند. در صورت لزوم به مراجعه تلاش کنند چه سریعتر نسبت به پاسخگویی اقدام کرده تا معطلی و حضور اربابان رجوع به حداقل برسد.

 

شناسه خبر: 21817      تعداد بازدید: 1709

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    دیدار صمیمی استاندار با فرزندان شهدا، جانبازان و ایثارگران شاغل در استانداری قم و واحد های تابعه به مناسبت اعیاد شعبانیه و گرامیداشت روز پاسدار و روز جانباز دیدار صمیمی استاندار با فرزندان شهدا، جانبازان و ایثارگران شاغل در استانداری قم و واحد های تابعه به مناسبت اعیاد شعبانیه و گرامیداشت روز پاسدار و روز جانباز دیدار استاندار قم با دانشجویان دیدار استاندار قم با دانشجویان افتتاح نمایشگاه دستاوردهای پژوهش وفناوری استان با حضور معاون استاندار و جمعی از مدیران استان افتتاح نمایشگاه دستاوردهای پژوهش وفناوری استان با حضور معاون استاندار و جمعی از مدیران استان جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان قم جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان قم
یادداشت ها