خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل تماس با استاندار آب و هوا
صفحه اصلی > آرشيو اخبار 
زمان انتشار: 1399/5/19 - ساعت: 16:41

معاون استاندارقم گفت :

مشکل کمبود ماسک در قم به‌زودی رفع می‌شود

مشکل کمبود ماسک در قم به‌زودی رفع می‌شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم با اشاره به کمبود مواد اولیه در تولید ماسک در استان گفت: مشکل کمبود ماسک در قم به‌زودی رفع می‌شود

مشکل کمبود ماسک در قم به‌زودی رفع می‌شود


معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم با اشاره به کمبود مواد اولیه در تولید ماسک در استان گفت: مشکل کمبود ماسک در قم به‌زودی رفع می‌شود

به گزارش روابط عمومي استانداري قم گفت : مهرداد غضنفری در گفت‌وگو باخبرنگاران با اشاره به اقدامات انجام‌شده از زمان شیوع کرونا در استان قم اظهار داشت: واریز مبالغی به میزان 200 تا 600 هزار تومان به‌حساب یک میلیون و 200 هزار نفر خانوار فاقد درآمد ثابت که حدود 3 میلیون نفر را پوشش داده که بخشی از مردم استان قم را شامل می‌شد از جمله حمایت‌های دولت محسوب می‌شود، همچنین پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه یک میلیون تومانی به سرپرستان خانواده یارانه بگیر با کارمزد 4 درصد یکی دیگر از خدمات بود که دراین‌باره 302 هزار و 467 سرپرست خانوار در قم تحت پوشش قرار گرفت.


وی ادامه داد: اجرای تفاهم‌نامه با عنوان کمک‌های مؤمنانه به دبیری اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی و ریاست استاندار و همکاری نهادهای انقلابی از جمله اقداماتی بود که به‌واسطه آن در حدود 5 میلیون و 100 هزار بسته معیشتی توسط سپاه پاسداران و ستاد اجرایی فرمان امام و آستان قدس رضوی و هلال‌احمر در طول ماه رمضان در اختیار نیازمندان قرار گرفت.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری با بیان اینکه راه‌اندازی سامانه کارا کرونا ویژه پرداخت تسهیلات کرونا به 13 رسته شغلی آسیب‌دیده در اداره کار و اجرای شیوه‌نامه ابلاغی وزارت تعاون جهت پرداخت تسهیلات به بنگاه‌های آسیب‌دیده مورد پیگیری قرار گرفت، افزود: تاکنون 1799 پرونده با درخواست تسهیلات بالغ‌بر 51 میلیارد تومان جهت حفظ اشتغال تشکیل و عملیات پرداخت در دست اقدام است.
وی با تأکید بر اینکه ایجاد سامانه بیمه بیکاری برای ثبت‌نام بیکاران واجد شرایط از جمله اقدامات مثبت بود، تصریح کرد: تا ابتدای تیرماه تعداد 10 هزار و 360 نفر در استان قم در این سامانه ثبت‌نام کرده‌اند، همچنین تعداد 1900 طرح اشتغال آسیب‌دیده در حوزه مددجویان شناسایی شد و به‌منظور مساعدت به قرارگاه کریمه اهل‌بیت (س) معرفی، که تاکنون مبلغ 415 میلیون تومان به 830 طرح پرداخت‌شده است.
غضنفری ابراز کرد: در مجموعه کاری اداره کل استاندارد تمامی پروانه‌های کاربرد علامت استاندارد واحدهای تولیدی و گواهی‌نامه شرکت‌های بازرسی و آزمایشگاه‌های همکار که زمان تمدید آن‌ها فرا رسیده بود به مدت سه ماه تا تاریخ یک تیرماه 99تمدید شدند.
وی با اشاره به راه‌اندازی کارگروه اقتصادی در استان یادآور شد: تشکیل کارگروه اقتصاد کرونا در بخش‌های بیمه‌ای و مالیاتی و بانکی و گمرکی به‌صورت پیوسته در اتاق بازرگانی استان از اقدامات جدی بود، قطعاً بیشترین تأثیر در شرایط پسا کرونا در حوزه اقتصادی را شاهد خواهیم بود و این کارگروه باید در تمامی ابعاد اقتصادی پیش‌بینی و برنامه‌ریزی لازم را داشته باشد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم افزود: تقویت بعد حاکمیت و نظارتی دستگاه اجرایی و ارتقای سطح آگاهی در شرایط بحران از دستاوردهای مهم استان بود، دراین‌باره شناسایی ظرفیت تشکل‌های مردم‌نهاد در تولید، تأمین کالا و تجهیزات به‌ویژه در حوزه بانوان، ظرفیت مهمی بود که ایجاد شد و در ایام آتی و عادی هم می‌تواند کارساز باشد.
وی با اشاره به دیگر اقدامات انجام‌شده در سطح استان بیان کرد: ایجاد بانک اطلاعاتی قابل اتکاء در بخش‌های مختلف، استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان و همچنین بهره‌گیری از ظرفیت خیرین در تأمین اقلام بهداشتی و حمایت‌های معیشتی و گسترش روحیه همدلی و استفاده از خدمات فروش الکترونیکی و راه‌اندازی فروشگاه مجازی و تجارت الکترونیکی از جمله دستاوردهای مهم و قابل‌اعتنا است.
غضنفری خاطرنشان کرد: استفاده از فناوری اطلاعات و کاهش مراجعات مردم در مسیر تحقق دولت الکترونیک و شکوفاسازی ظرفیت‌های بالقوه و تقویت ظرفیت‌های بالفعل در جهت تأمین اقلام موردنیاز با افزایش خطوط تولید و ظرفیت‌ها با همراهی بخش خصوصی و همدلی حاکمیت اتفاق افتاد.
وی با بیان اینکه ایجاد تغییر در فرهنگ مصرف از جمله رویکردهای مهم بود که با همراهی علما، صاحبان تریبون و دستگاه‌های اجرایی و نظارتی رونق گرفت، اظهار داشت: حفظ آرامش و ثبات جامعه از نظر تأمین کالاهای موردنیاز در زمان مناسب و به حد کافی سبب شد مانند ایام گذشته از وضعیت خوبی برخوردار باشیم و با کمبود کالایی مواجه نشویم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم عنوان کرد: نظارت و تشدید بازرسی‌ها سبب شد در حوزه مواد و اقلام اساسی موردنیاز جامعه به مردم شریف اجحاف نشود، ضمن اینکه مشارکت و همراهی مردم بیشترین نقطه قوت در تداوم مسیر بود و وضعیت استان در این زمینه خوب است.
وی ادامه داد: کرونا جدا از آسیب‌ها و خسارات در همه بخش‌ها و حوزه اقتصادی سبب خلق فرصت‌ها و روحیه تعامل و همراهی میان اجزای حاکمیت و ایجاد اعتماد بیشتر و تقویت آن در مهار بیماری شد و توفیقات خوبی به دست آمد.
غضنفری با تأکید بر اینکه در استان واحد تولیدی ماسک نداشتیم و در حال حاضر 13 واحد و کارگاه تولیدی فعال‌شده و آخرین آمار ظرفیت ایجادشده 500 هزار عدد ماسک در استان است، افزود: البته هنوز به تولید واقعی نرسیده‌ایم و روزانه 150 هزار ماسک تولید می‌شود درحالی‌که نیاز روزانه استان 250 هزار عدد است،
وی بزرگترین مشکل واحدهای تولیدی ماسک را کمبود مواد اولیه دانست و گفت: در سفر سرپرست وزارت صمت به استان مجوز فعالیت واحدهای بدون مجوز و تأمین ماسک دریافت شد و ما تاکنون بیش از چهار میلیون عدد ماسک صرفاً در اختیار مراکز بهداشتی و درمانی قرار داده‌ایم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم خاطرانشان کرد: از نظر تأمین ماسک در روزهای آینده مشکلی نداریم و مایحتاج کادر درمانی و پزشکی تفکیک‌شده است، به‌نحوی‌که 15هزار عدد ماسک روزانه تحویل علوم پزشکی می‌شود. بخشی از ماسک تولیدشده به دستگاه‌های اجرایی و سایر بخش‌هایی که نیاز است تحویل داده و روزانه 100 هزار ماسک نیز در اختیار داروخانه‌ها در جهت استفاده عموم قرار می‌گیرد.
وی بیان کرد: با این اتفاق ظرفیت تولید مطمئنی برای آینده داریم؛ البته تأکید ما استفاده از تولیدات خانگی است که اگر از ظرفیت ماسک خانگی نیز استفاده کنیم بخش زیادی از مشکلات رفع می‌شود.

شناسه خبر: 21856      تعداد بازدید: 1522

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    دیدار صمیمی استاندار با فرزندان شهدا، جانبازان و ایثارگران شاغل در استانداری قم و واحد های تابعه به مناسبت اعیاد شعبانیه و گرامیداشت روز پاسدار و روز جانباز دیدار صمیمی استاندار با فرزندان شهدا، جانبازان و ایثارگران شاغل در استانداری قم و واحد های تابعه به مناسبت اعیاد شعبانیه و گرامیداشت روز پاسدار و روز جانباز دیدار استاندار قم با دانشجویان دیدار استاندار قم با دانشجویان افتتاح نمایشگاه دستاوردهای پژوهش وفناوری استان با حضور معاون استاندار و جمعی از مدیران استان افتتاح نمایشگاه دستاوردهای پژوهش وفناوری استان با حضور معاون استاندار و جمعی از مدیران استان جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان قم جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان قم
یادداشت ها