خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل تماس با استاندار آب و هوا
صفحه اصلی > آرشيو اخبار 
زمان انتشار: 1399/5/28 - ساعت: 9:22

فرماندارقم گفت :

مدیریت توزیع کالا در ایام پیک نخست کرونا سبب خنثی شدن توطئه دشمنان برای قم شد/صدور 14 مجوز تولید ماسک در قم

مدیریت توزیع کالا در ایام پیک نخست کرونا سبب خنثی شدن توطئه دشمنان برای قم شد/صدور 14 مجوز تولید ماسک در قم

فرماندار قم گفت: در ابتدایی‌ترین روزها و با اعلام محدودیت در تردد و حضور در اجتماعات نیازمند تهیه اقلام ضروری مردم بودیم و هم‌زمان دشمن توطئه ایجاد ترس و وحشت را نیز در شهر قم و کشور آغاز کرده بود تا با بیان کمبود کالا و احتکار در جامعه ناآرامی ایجاد کند.

مدیریت توزیع کالا در ایام پیک نخست کرونا سبب خنثی شدن توطئه دشمنان برای قم شد/صدور 14 مجوز تولید ماسک در قم


فرماندار قم گفت: در ابتدایی‌ترین روزها و با اعلام محدودیت در تردد و حضور در اجتماعات نیازمند تهیه اقلام ضروری مردم بودیم و هم‌زمان دشمن توطئه ایجاد ترس و وحشت را نیز در شهر قم و کشور آغاز کرده بود تا با بیان کمبود کالا و احتکار در جامعه ناآرامی ایجاد کند.

به گزارش روابط عمومي استانداري قم مرتضی حیدری در گفت‌وگو باخبرنگاران یکی از کمیته‌های پنج‌گانه بسیج ملی مقابله با کرونا در قم را کمیته امنیت و بازرسی دانست و اظهار داشت: این کمیته جز ابتکارات استان قم بود که یکی از فعالیت‌های مهم این کمیته تهیه، تولید و توزیع ماسک و دیگر اقلام بهداشتی بود و تا امروز هنوز ادامه داشته و از 15 تیر که استفاده از ماسک اجباری شده فعالیت خود را شدت بخشیده است.
وی ادامه داد: با توجه به مشکلات عدیده در توزیع اقلام بهداشتی، فرمانداری قم از تاریخ 26 بهمن‌ماه سال گذشته اقدام به تشکیل کمیته توزیع اقلام بهداشتی متشکل از نمایندگان دادستانی، معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی، سازمان صنعت ، معدن و تجارت و فرمانداری نمود .
فرماندار قم با بیان اینکه 14 واحد تولید ماسک در سطح شهرستان قم در این ایام مجوز فعالیت دریافت کردند، تصریح کرد: کمیته امنیت و بازرسی تاکنون 15 جلسه تشکیل و بیش از 10 مورد بازدید نظارت خود را بر نحوه توزیع و تولید ماسک و دیگر اقلام بهداشتی انجام داده است که توزیع 12 میلیون ماسک از اهم عملکرد این کمیته است.
وی تأکید کرد: پس از شناسایی کارگاه‌ها و کارخانه‌هایی که قابلیت تولید ماسک را داشتند به بررسی و شناسایی مشکلات آن‌ها پرداخته و اقلام موردنیاز آن‌ها تهیه‌شده و به رفع مشکلات اقدام کردیم و تمام گزارش‌های اختلاس و احتکار بررسی، رسیدگی و جمع‌آوری و توزیع اقلام بهداشتی در قم منظم شد.
حیدری تشکیل کمیته فن‌آوری اطلاعات و عادی‌سازی را نیز یکی از ابتکارات استان قم در ایام کرونا خواند و ابراز کرد: در ابتدایی‌ترین روزها و با اعلام محدودیت در تردد و حضور در اجتماعات نیازمند تهیه اقلام ضروری مردم بودیم و هم‌زمان دشمن توطئه ایجاد ترس و وحشت را نیز در شهر قم و کشور آغاز کرده بود تا با بیان کمبود کالا و احتکار در جامعه ناآرامی ایجاد کند.
وی توزیع مناسب کالا و ساماندهی آن را در سطح شهر یکی از مهم‌ترین اقدامات کمیته فن‌آوری و عادی‌سازی دانست و تأکید کرد: ما ازنظر کالا هیچ کمبودی در سطح شهر نداشتیم اما باید توزیع کالا مدیریت و ساماندهی می‌شد و در کنار اطلاع‌رسانی و تولید محتوا، دو اپلیکیشن اطلاع‌رسانی، عادی‌سازی و شناسایی با استفاده از ظرفیت اینترنتی و الکترونیکی برای توزیع کالا طراحی و استفاده از اپلیکیشن در دستور کار قرار گرفت.
فرماندار قم ادامه داد: بیش از پنج میلیون پیامک اطلاع‌رسانی با همکاری ادارات خدمات رسان آب، برق، مخابرات، تأمین اجتماعی، بیمه سلامت و آموزش و پرورش ارسال شد و در کنار رصد فضای مجازی، تولید اپلیکیشن سلامت بمان نیز در این ایام صورت پذیرفت.
وی یکی از اقدامات این کمیته را توزیع 150 تن میوه عید به‌صورت الکترونیکی اعلام و بیان کرد: کمیته غربالگری نیز بعد از ورود هجمه‌های زیادی که به مردم شهر قم شد و قرنطینه را نیز کارآمد ندانست، تصمیم به برپایی 16 پایگاه در هشت ورودی و خروجی استان به همکاری بسیج، شهرداری، ارتش و نیروهای هلال‌احمر گرفته شد.
حیدری فعالیت هلال‌احمر را در این زمینه قابل‌تقدیر دانست و تصریح کرد: یکی از فعالیت‌های مستمر ما هماهنگی بین خیرین و پایگاه‌های کمک‌های مردمی با بسیج ملی مبارزه با کرونا بود و با توجه به گستردگی و مهم بودن این فعالیت‌ها و درگیری دستگاه‌های دولتی در رفع مشکلات، کمک خیرین بسیار کارگشا بوده و با کمک‌های مالی که برای بیمارستان‌ها و بیماران جمع‌آوری می‌شد و حتی ضدعفونی کردن معابر و منزل متوفایان کارهای بزرگی انجام شد.
وی اجرای طرح پیشنهادی مقام معظم رهبری با عنوان طرح مساوات را تشریح و یادآور شد: قبل از طرح مساوات فعالیت نهادهای مردمی و سازمان‌های مردم‌نهاد بسیار مؤثر و بعد از اعلام طرح مساوات این فعالیت‌ها به‌یک‌باره شکوفا شد و شاهد سیل کمک‌های مردمی و سیل از خود گذشتگی و انفاق گسترده مردم بودیم، این ستاد توانست با سازمان‌دهی درست، کمک‌ها را به دست افراد موردنیاز برساند.
فرماندار قم فداکاری و ازخودگذشتگی مردم قم را در تاریخ بی‌نظیر خواند و تأکید کرد: فداکاری و کمک مردم در تاریخ قم ثبت‌شده و هرگز این دوران فراموش نخواهد شد و نمایش نوع‌دوستی مرم ایران و به‌ویژه مردم قم سرلوحه کار همه کشور قرار گرفت.

شناسه خبر: 21919      تعداد بازدید: 1362

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    دیدار صمیمی استاندار با فرزندان شهدا، جانبازان و ایثارگران شاغل در استانداری قم و واحد های تابعه به مناسبت اعیاد شعبانیه و گرامیداشت روز پاسدار و روز جانباز دیدار صمیمی استاندار با فرزندان شهدا، جانبازان و ایثارگران شاغل در استانداری قم و واحد های تابعه به مناسبت اعیاد شعبانیه و گرامیداشت روز پاسدار و روز جانباز دیدار استاندار قم با دانشجویان دیدار استاندار قم با دانشجویان افتتاح نمایشگاه دستاوردهای پژوهش وفناوری استان با حضور معاون استاندار و جمعی از مدیران استان افتتاح نمایشگاه دستاوردهای پژوهش وفناوری استان با حضور معاون استاندار و جمعی از مدیران استان جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان قم جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان قم
یادداشت ها