خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل تماس با استاندار آب و هوا
صفحه اصلی > آرشيو اخبار 
زمان انتشار: 1399/6/2 - ساعت: 8:48

فرماندارقم گفت :

مدیریت توزیع کالا در ایام پیک نخست کرونا سبب خنثی شدن توطئه دشمنان برای قم شد/صدور 14 مجوز تولید ماسک در قم

مدیریت توزیع کالا در ایام پیک نخست کرونا سبب خنثی شدن توطئه دشمنان برای قم شد/صدور 14 مجوز تولید ماسک در قم

فرماندار قم گفت: در ابتدایی‌ترین روزها و با اعلام محدودیت در تردد و حضور در اجتماعات نیازمند تهیه اقلام ضروری مردم بودیم و هم‌زمان دشمن توطئه ایجاد ترس و وحشت را نیز در شهر قم و کشور آغاز کرده بود تا با بیان کمبود کالا و احتکار در جامعه ناآرامی ایجاد کند.

مدیریت توزیع کالا در ایام پیک نخست کرونا سبب خنثی شدن توطئه دشمنان برای قم شد/صدور 14 مجوز تولید ماسک در قم
فرماندار قم گفت: در ابتدایی‌ترین روزها و با اعلام محدودیت در تردد و حضور در اجتماعات نیازمند تهیه اقلام ضروری مردم بودیم و هم‌زمان دشمن توطئه ایجاد ترس و وحشت را نیز در شهر قم و کشور آغاز کرده بود تا با بیان کمبود کالا و احتکار در جامعه ناآرامی ایجاد کند.
به گزارش روابط عمومي استانداري قم :مرتضی حیدری در گفت‌وگو باخبرنگاران یکی از کمیته‌های پنج‌گانه بسیج ملی مقابله با کرونا در قم را کمیته امنیت و بازرسی دانست و اظهار داشت: این کمیته جز ابتکارات استان قم بود که یکی از فعالیت‌های مهم این کمیته تهیه، تولید و توزیع ماسک و دیگر اقلام بهداشتی بود و تا امروز هنوز ادامه داشته و از 15 تیر که استفاده از ماسک اجباری شده فعالیت خود را شدت بخشیده است.
وی ادامه داد: با توجه به مشکلات عدیده در توزیع اقلام بهداشتی، فرمانداری قم از تاریخ 26 بهمن‌ماه سال گذشته اقدام به تشکیل کمیته توزیع اقلام بهداشتی متشکل از نمایندگان دادستانی، معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی، سازمان صنعت ، معدن و تجارت و فرمانداری نمود .
فرماندار قم با بیان اینکه 14 واحد تولید ماسک در سطح شهرستان قم در این ایام مجوز فعالیت دریافت کردند، تصریح کرد: کمیته امنیت و بازرسی تاکنون 15 جلسه تشکیل و بیش از 10 مورد بازدید نظارت خود را بر نحوه توزیع و تولید ماسک و دیگر اقلام بهداشتی انجام داده است که توزیع 12 میلیون ماسک از اهم عملکرد این کمیته است.
وی تأکید کرد: پس از شناسایی کارگاه‌ها و کارخانه‌هایی که قابلیت تولید ماسک را داشتند به بررسی و شناسایی مشکلات آن‌ها پرداخته و اقلام موردنیاز آن‌ها تهیه‌شده و به رفع مشکلات اقدام کردیم و تمام گزارش‌های اختلاس و احتکار بررسی، رسیدگی و جمع‌آوری و توزیع اقلام بهداشتی در قم منظم شد.
حیدری تشکیل کمیته فن‌آوری اطلاعات و عادی‌سازی را نیز یکی از ابتکارات استان قم در ایام کرونا خواند و ابراز کرد: در ابتدایی‌ترین روزها و با اعلام محدودیت در تردد و حضور در اجتماعات نیازمند تهیه اقلام ضروری مردم بودیم و هم‌زمان دشمن توطئه ایجاد ترس و وحشت را نیز در شهر قم و کشور آغاز کرده بود تا با بیان کمبود کالا و احتکار در جامعه ناآرامی ایجاد کند.
وی توزیع مناسب کالا و ساماندهی آن را در سطح شهر یکی از مهم‌ترین اقدامات کمیته فن‌آوری و عادی‌سازی دانست و تأکید کرد: ما ازنظر کالا هیچ کمبودی در سطح شهر نداشتیم اما باید توزیع کالا مدیریت و ساماندهی می‌شد و در کنار اطلاع‌رسانی و تولید محتوا، دو اپلیکیشن اطلاع‌رسانی، عادی‌سازی و شناسایی با استفاده از ظرفیت اینترنتی و الکترونیکی برای توزیع کالا طراحی و استفاده از اپلیکیشن در دستور کار قرار گرفت.
فرماندار قم ادامه داد: بیش از پنج میلیون پیامک اطلاع‌رسانی با همکاری ادارات خدمات رسان آب، برق، مخابرات، تأمین اجتماعی، بیمه سلامت و آموزش و پرورش ارسال شد و در کنار رصد فضای مجازی، تولید اپلیکیشن سلامت بمان نیز در این ایام صورت پذیرفت.
وی یکی از اقدامات این کمیته را توزیع 150 تن میوه عید به‌صورت الکترونیکی اعلام و بیان کرد: کمیته غربالگری نیز بعد از ورود هجمه‌های زیادی که به مردم شهر قم شد و قرنطینه را نیز کارآمد ندانست، تصمیم به برپایی 16 پایگاه در هشت ورودی و خروجی استان به همکاری بسیج، شهرداری، ارتش و نیروهای هلال‌احمر گرفته شد.
حیدری فعالیت هلال‌احمر را در این زمینه قابل‌تقدیر دانست و تصریح کرد: یکی از فعالیت‌های مستمر ما هماهنگی بین خیرین و پایگاه‌های کمک‌های مردمی با بسیج ملی مبارزه با کرونا بود و با توجه به گستردگی و مهم بودن این فعالیت‌ها و درگیری دستگاه‌های دولتی در رفع مشکلات، کمک خیرین بسیار کارگشا بوده و با کمک‌های مالی که برای بیمارستان‌ها و بیماران جمع‌آوری می‌شد و حتی ضدعفونی کردن معابر و منزل متوفایان کارهای بزرگی انجام شد.
وی اجرای طرح پیشنهادی مقام معظم رهبری با عنوان طرح مساوات را تشریح و یادآور شد: قبل از طرح مساوات فعالیت نهادهای مردمی و سازمان‌های مردم‌نهاد بسیار مؤثر و بعد از اعلام طرح مساوات این فعالیت‌ها به‌یک‌باره شکوفا شد و شاهد سیل کمک‌های مردمی و سیل از خود گذشتگی و انفاق گسترده مردم بودیم، این ستاد توانست با سازمان‌دهی درست، کمک‌ها را به دست افراد موردنیاز برساند.
فرماندار قم فداکاری و ازخودگذشتگی مردم قم را در تاریخ بی‌نظیر خواند و تأکید کرد: فداکاری و کمک مردم در تاریخ قم ثبت‌شده و هرگز این دوران فراموش نخواهد شد و نمایش نوع‌دوستی مرم ایران و به‌ویژه مردم قم سرلوحه کار همه کشور قرار گرفت.

شناسه خبر: 21966      تعداد بازدید: 1176

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    دیدار صمیمی استاندار با فرزندان شهدا، جانبازان و ایثارگران شاغل در استانداری قم و واحد های تابعه به مناسبت اعیاد شعبانیه و گرامیداشت روز پاسدار و روز جانباز دیدار صمیمی استاندار با فرزندان شهدا، جانبازان و ایثارگران شاغل در استانداری قم و واحد های تابعه به مناسبت اعیاد شعبانیه و گرامیداشت روز پاسدار و روز جانباز دیدار استاندار قم با دانشجویان دیدار استاندار قم با دانشجویان افتتاح نمایشگاه دستاوردهای پژوهش وفناوری استان با حضور معاون استاندار و جمعی از مدیران استان افتتاح نمایشگاه دستاوردهای پژوهش وفناوری استان با حضور معاون استاندار و جمعی از مدیران استان جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان قم جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان قم
یادداشت ها