خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل تماس با استاندار آب و هوا
صفحه اصلی > آرشيو اخبار 
زمان انتشار: 1400/6/10 - ساعت: 13:28

استاندار قم:

تاکید استاندار بر پیگیری رفع موانع تکمیل مراکز درمانی راکد و در حال ساخت از جمله بيمارستان الهادي/ جلب همراهی و مشارکت خیرین سلامت و قرارگاه های مردمی در تامين اكسيژن بيمارستان هاي قم در دستور کار قرار گیرد

تاکید استاندار بر  پیگیری رفع موانع تکمیل مراکز درمانی راکد و در حال ساخت از جمله بيمارستان الهادي/  جلب همراهی و مشارکت خیرین سلامت و قرارگاه های مردمی در تامين اكسيژن بيمارستان هاي قم در دستور کار قرار گیرد

استاندار قم با اشاره به برخي اظهار نظرها در راستاي ايجاد ترديد در واكسيناسيون خاطرنشان كرد: از صدا و سيما و اصحاب رسانه درخواست داريم نسبت به تشويق شهروندان به دريافت واكسن دولت را كمك كنند.

به گزارش روابط عمومي استانداري قم دكتر بهرام سرمست استاندار قم در صد و دومين جلسه ستاد استاني كرونا طي سخناني تشديد نظارت ها بر رعايت دستورالعمل هاي بهداشتي توسط شهروندان را ضروري دانست.

استاندار قم با بيان اينكه هنوز از پيك پنجم كرونا عبور نكرده ايم افزود: اميدواريم با همراهي مردم با سياست هاي ستاد ملي و استاني كرونا بتوانيم شدت شيوع بيماري را كاهش داده و سير آن را نزولي كنيم.

سرمست با اشاره به شتاب واكسيناسيون در استان قم و توسعه ي مراكز واكسيناسيون ادامه داد: كاهش 5 ساله ي سن واكسيناسيون در اين جلسه مصوب شد كه با دريافت مجوز آن از وزارت بهداشت مي توانيم شهروندان با سنين پايين تر را نيز واكسينه كنيم.

وي در ادامه اولويت واكسيناسيون افراد پرخطر را مورد توجه قرار داد و با اشاره به برخي اظهار نظرها در راستاي ايجاد ترديد در واكسيناسيون خاطرنشان كرد: از صدا و سيما و اصحاب رسانه درخواست داريم نسبت به تشويق شهروندان به دريافت واكسن دولت را كمك كنند.

استاندار قم در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به بهره برداري از چند طرح درماني در استان قم گفت: پيگيري راه اندازي بيمارستاني صحرايي ارتش براي شرايط اضطراري نيز هستيم.

سرمست همچنين پيگيري ظرفيت هاي مغفول درماني از جمله بيمارستان الهادي را ضروري دانست و تصريح كرد: بايستي از ظرفيت همه ي دستگاه ها و نهادها براي بهره برداري از اين بيمارستان بهره گرفته شود.

استاندار قم تامين اكسيژن بيمارستان هاي قم با استفاده از ظرفيت هاي خيرين و وزارت بهداشت را ضروري دانست و گفت: خيرين در اين راستا اعلام آمادگي كرده اند و دانشگاه علوم پزشكي بايستي هماهنگي هاي لازم را در اين خصوص انجام دهد.

سرمست اعلام آمادگي واردات واكسن توسط بخش خصوصي قم را نيز مورد توجه قرار داد و تصريح كرد: به دنبال اخذ مجوزهاي لازم براي واردات واكسن توسط خيرين و بخش خصوصي هستيم.

وي در بخش ديگري از سخنان خود از بهره برداري قريب الوقوع از تصفيه خانه ي جديد آب قم با اعتبار 1100 ميليارد ريال خبر داد و گفت: اميدواريم با افتتاح اين تصفيه خانه ضريب تامين پايدار آب شرب شهروندان افزايش يابد.

 

 

شناسه خبر: 23506      تعداد بازدید: 986

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    دیدار صمیمی استاندار با فرزندان شهدا، جانبازان و ایثارگران شاغل در استانداری قم و واحد های تابعه به مناسبت اعیاد شعبانیه و گرامیداشت روز پاسدار و روز جانباز دیدار صمیمی استاندار با فرزندان شهدا، جانبازان و ایثارگران شاغل در استانداری قم و واحد های تابعه به مناسبت اعیاد شعبانیه و گرامیداشت روز پاسدار و روز جانباز دیدار استاندار قم با دانشجویان دیدار استاندار قم با دانشجویان افتتاح نمایشگاه دستاوردهای پژوهش وفناوری استان با حضور معاون استاندار و جمعی از مدیران استان افتتاح نمایشگاه دستاوردهای پژوهش وفناوری استان با حضور معاون استاندار و جمعی از مدیران استان جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان قم جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان قم
یادداشت ها