خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل تماس با استاندار آب و هوا
صفحه اصلی > آرشيو اخبار 
زمان انتشار: 1401/1/9 - ساعت: 11:54

استاندار قم در بازدید از واحد تولید پسته:

تولید محصولات کشاورزی باید صادرات محور باشد

تولید محصولات کشاورزی باید صادرات محور باشد

استاندار قم در بازدید از یک واحد تولید و فرآوری پسته و خشکبار در بخش مرکزی قم، بر لزوم برنامه ریزی در راستای تولید محصولات دارای بازار مصرف و صادرات محور تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری قم، سید محمد تقی شاهچراغی استاندار قم، در بازدید از یک واحد تولید و فرآوری پسته و خشکبار، از پسته به عنوان یک محصول استراتژیک و دارای ارزش صادراتی یاد کرد.

وی به پتانسیل های بالای استان قم در تولید پسته اشاره و تصریح کرد: بخش قابل توجهی از باغات استان قم را مزارع پسته تشکیل می دهند.

استاندار قم با بیان اینکه پسته به لحاظ ارزش صادراتی و ارزآوری آن برای اقتصاد کشور حائز اهمیت است، گفت: توجه به افزایش کیفیت تولید، همچنین بسته بندی و فرآوری این محصول در استان ضروری است.

شاهچراغی همچنین تلاش برای افزایش بهره وری در بخش کشاورزی از طریق توجه به بازار یابی و ایجاد صنایع جانبی محصولات را مورد تاکید قرار داد وگفت: تولید محصولات صادرات محور و مبتنی بر دانش روز می تواند زمینه را برای ارتقاء ارزش محصولات کشاورزی و توانمندسازی فعالان این بخش فراهم نماید.

 

شناسه خبر: 24779      تعداد بازدید: 331

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    مراسم روز ملی محیط بان به روایت تصویر مراسم روز ملی محیط بان به روایت تصویر جلسه هم‌اندیشی با دبیران تشکل‌های دانشجویی و دانشجویان فعال دانشگاه‌های استان در تالار اندیشه دانشگاه قم جلسه هم‌اندیشی با دبیران تشکل‌های دانشجویی و دانشجویان فعال دانشگاه‌های استان در تالار اندیشه دانشگاه قم روز کاری استاندارقم_ شنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۱/۲۰ روز کاری استاندارقم_ شنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۱/۲۰ روز کاری استاندارقم_ جمعه مورخ ۱۴۰۱/۰۱/۱۹ روز کاری استاندارقم_ جمعه مورخ ۱۴۰۱/۰۱/۱۹
یادداشت ها