خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل تماس با استاندار آب و هوا
صفحه اصلی > آرشيو اخبار 
زمان انتشار: 1401/1/25 - ساعت: 19:10

معاون استاندار:

۱۱۰ هزار مسافر از مراکز تفریحی قم بازدید کردند

۱۱۰ هزار مسافر از مراکز تفریحی قم بازدید کردند

معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم با تاکید بر ظرفیت مغفول زیرساخت‌های تفریحی در جذب گردشگر و افزایش ماندگاری مسافران، گفت: از ابتدای سال جاری افزون بر ۱۱۰ هزار گردشگر از مراکز تفریحی شاخص قم مانند باغ پرندگان بازدید کردند.

 

به گزارش روابط عمومی استانداری قم، ابوالقاسم مقیمی معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم با اشاره به ورود ۱۴ میلیون مسافر به شهر قم در ایام نوروز امسال افزود: در نیمه نخست نوروز سال جاری ۹۵ درصد و در نیمه دوم سفرهای نوروزی نیز ۶۰ ظرفیت مراکز اقامتی استان تکمیل شد.

وی با تاکید بر اینکه عقب ماندگی معرفی ظرفیت های گردشگری و زیارتی از چالش های ماندگاری مسافران در قم است، افزود: بسیاری از نقاط درخشان قم در حوزه تاریخ، فرهنگ و هنر به شهروندان و مسافران ورودی به این استان معرفی نشده در حالی که هر کدام از آنها به تنهایی ظرفیت بالایی جهت جذب گردشگر دارند.

معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم بر معرفی ظرفیت های گردشگری قم تاکید کرد و گفت: تپه قلی درویش، خانه موزه ها، بازار کهنه، تیمچه ها، خانه صدرا و غارهای وشنوه، مجموعه گنبدسبز، خانه های تاریخی و غیره از مواردی است که تاکنون در سطح ملی و محلی مورد توجه چندانی قرار نگرفته است.

مقیمی با بیان اینکه لازمه توسعه و رونق ظرفیت های گردشگری قم بهسازی و ایجاد دسترسی راحت به آنها است، بیان کرد: بسیاری از ظرفیت های گردشگری قم علاوه بر اینکه فعال نیستند بلکه کاملا تعطیل هستند و هیچ کارکردی را در حوزه زیارت و گردشگری ایفا نمی کنند.

وی احداث زائرسرای ارزان برای اجاره تخت های اقامتی را از ملزومات توسعه و افزایش ماندگاری زائران دانست و گفت: دستگاه های دولتی اراضی بسیار وسیعی در بلوار پیامبر اعظم دارند که باید با یک عزم ملی و استانی بخشی از آنها را برای خدمات رسانی عمومی مانند احداث زائرسراها سوق داد.

مقیمی با اشاره به نقش مهم رسانه در معرفی ظرفیت ها و جاذبه های گردشگری در دنیای معاصر، بیان کرد: رسانه های قم سهم کمی در دعوت به زیارت و گردشگری و معرفی بسترهای موجود و ترغیب علاقه مندان دارند.

 

شناسه خبر: 24846      تعداد بازدید: 838

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    دیدار صمیمی استاندار با فرزندان شهدا، جانبازان و ایثارگران شاغل در استانداری قم و واحد های تابعه به مناسبت اعیاد شعبانیه و گرامیداشت روز پاسدار و روز جانباز دیدار صمیمی استاندار با فرزندان شهدا، جانبازان و ایثارگران شاغل در استانداری قم و واحد های تابعه به مناسبت اعیاد شعبانیه و گرامیداشت روز پاسدار و روز جانباز دیدار استاندار قم با دانشجویان دیدار استاندار قم با دانشجویان افتتاح نمایشگاه دستاوردهای پژوهش وفناوری استان با حضور معاون استاندار و جمعی از مدیران استان افتتاح نمایشگاه دستاوردهای پژوهش وفناوری استان با حضور معاون استاندار و جمعی از مدیران استان جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان قم جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان قم
یادداشت ها