خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل تماس با استاندار آب و هوا
صفحه اصلی > آرشيو اخبار 
زمان انتشار: 1401/3/16 - ساعت: 22:2

معاون استاندار قم:

ادارات ملزم به رعایت ساعات کاری در فصل گرما هستند

ادارات ملزم به رعایت ساعات کاری در فصل گرما هستند

معاون توسعه مديريت و منابع استاندار قم گفت: تمام ادارات در سطح استان قم، ملزم به اجرای ساعات کاری اعلام‌ شده در ماه‌های گرم سال هستند، مگر اینکه از ژنراتور استفاده کنند و تولید برق داشته باشند.

 به گزارش روابط عمومی استانداری قم، سید مهدی قریشی در گفت وگویی اظهار داشت: بر اساس مصوبه هیات دولت با توجه به فرا رسیدن فصل گرما و پیک مصرف برق و ضرورت حفظ پایداری شبکه سراسری برق کشور، ساعت کار ادارات دولتی در استان قم ابلاغ شده است تا دستگاه های دولتی به منظور کاهش مصرف برق در ساعات پیک مصرف برق، فعالیت نداشته باشند. 

وی با اشاره به مجوزی که به استانداران در این زمینه داده شده است، اضافه کرد: بر اساس ابلاغ استاندار قم، ساعات کار ادارات در استان از ساعت 7 تا 13:30 اعلام شده است. 

وی با بیان اینکه از ساعت 13:30 پیک مصرف برق شروع می شود، تاکید کرد: بر پایان کار دستگاه های دولتی در این ساعت اصرار داریم.

وی افزود: برخی از دستگاه ها مانند شهرداری با توجه به اینکه دستگاه خدمات رسان هستند و بیشتر ارباب‌رجوع‌های آنان از ابتدای صبح به این ادارات مراجعه نمی کنند، به خاطر افزایش خدمات‌رسانی این دستگاه ها به مردم؛ ساعت کار این گونه دستگاه ها، مشروط به اینکه از ساعت اعلام شده، از دیزل ژنراتور برق استفاده کنند؛ با فعالیت این گونه دستگاه ها پس از ساعت 13:30 موافقت شده است. 

قریشی تاکید کرد: همچنین به شرکت برق استان، به عنوان ضابط این موضوع، اعلام شده است تا اگر دستگاهی این مساله را رعایت نکرد، برق آن دستگاه و همچنین برق دستگاه های پرمصرف قطع شود.   

وی با اشاره به زمان برگزاری امتحان های دانشگاه ها اظهار داشت: دانشگاه ها تا پایان زمان اعلام شده برای برگزاری امتحانات دانشجویان، می توانند طبق ساعات زمان برگزاری امتحانات، به فعالیت خود ادامه دهند.  

معاون توسعه مديريت و منابع استاندار قم اعلام کرد: این ساعت کاری، از 16 خردادماه جاری شروع شده است و تا 31 مردادماه امسال ادامه دارد.

شناسه خبر: 25117      تعداد بازدید: 889

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    دیدار صمیمی استاندار با فرزندان شهدا، جانبازان و ایثارگران شاغل در استانداری قم و واحد های تابعه به مناسبت اعیاد شعبانیه و گرامیداشت روز پاسدار و روز جانباز دیدار صمیمی استاندار با فرزندان شهدا، جانبازان و ایثارگران شاغل در استانداری قم و واحد های تابعه به مناسبت اعیاد شعبانیه و گرامیداشت روز پاسدار و روز جانباز دیدار استاندار قم با دانشجویان دیدار استاندار قم با دانشجویان افتتاح نمایشگاه دستاوردهای پژوهش وفناوری استان با حضور معاون استاندار و جمعی از مدیران استان افتتاح نمایشگاه دستاوردهای پژوهش وفناوری استان با حضور معاون استاندار و جمعی از مدیران استان جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان قم جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان قم
یادداشت ها