خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل فرصت های سرمایه گذاری تماس با استاندار
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1400/8/4 - ساعت: 21:17

معاون استاندار:

مردم قم نگرانی برای ثبت نام در طرح جهش تولید مسکن نداشته باشند/الحاق 560 هکتار از اراضی شهرک پردیسان در دستور کار مسئولان قرار دارد.

مردم قم نگرانی برای ثبت نام در طرح جهش تولید مسکن نداشته باشند/الحاق 560 هکتار از اراضی شهرک پردیسان در دستور کار مسئولان قرار دارد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم گفت: استاندار قم به جد پیگیر الحاق اراضی 560 هکتاری به قم است و مردم قم نگرانی نسبت به ثبت نام در طرح جهش تولید مسکن نداشته باشند.

محسن بهشتی روز سه شنبه در حاشیه جلسه بررسی مشکلات ایجاد شده جهت ثبت نام مردم قم در طرح جهش تولید مسکن در جمع خبرنگاران، تصریح کرد: به محض اینکه الحاق اراضی 560 هکتاری در شورای عالی شهرسازی و معماری کشور قطعی شود نسبت به آماده سازی آن برای تولید مسکن و تامین نیاز 10 سال آینده کشور اقدام خواهد شد.

وی با بیان اینکه در طرح ملی تولید مسکن در قم 7 هزار و 500 کارگر فصلی، 8 هزار فرهنگی و 12 هزار خانواده ایثارگر و کارمندان دولت متقاضی تامین مسکن هستند افزود: با الحاق این اراضی تمام این نیاز برطرف خواهد شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم بیان کرد: طرح جهش تولید مسکن ادامه همان اقدام ملی مسکن است و استان قم در برخی از این مباحث از استانهای دیگر جلوتر است.

بهشتی یادآور شد: با پیش بینی استان از نیاز آتی قم به تولید مسکن، الحاق 560 هکتار از اراضی شهرک پردیسان از سال گذشته در دستور کار مسئولان قرار گرفت و استاندار قم بصورت شخصی پیگیری هایی از وزیر وقت راه و شهرسازی و وزیر کنونی آن انجام داده است.

وی تاکید کرد: متاسفانه نامه نگاری های داخل استانی ریاست پیشین شورای اسلامی شهر قم در سال گذشته بهانه به دست شورای عالی شهرسازی و معماری داده تا از الحاق این اراضی به استان جلوگیری به عمل آورد. وی بیان کرد: این نامه نگاری ها بدلیل عدم شناخت مسوولان از واقعیت شهرنشینی قم سبب شده تا تمام اقدامات قبلی استانداری قم بلااثر شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم گفت: زمین های خالی و همچنین حریم بافت فرسوده قم دارای مالک شخصی است و امکان ساخت مسکن در آنها برای عموم مردم با قیمت مناسب برای اقشار ضعیف جامعه به هیچ وجه امکانپذیر نیست؛ چرا که در طرح جهش مسکن، زمین بصورت رایگان در اختیار مردم قرار می گیرد و شهرداری و نظام مهندسی نیز تخفیفاتی ارائه می دهند.

بهشتی یادآور شد: در اراضی 560 هکتاری پردیسان قم امکان جانمایی 35 هزار نفر از جمعیت استان وجود دارد؛ در حالی که تاکنون در طرح اقدام ملی مسکن 23 هزار نفر ثبت نام کرده اند و ثبت نام این افراد در سامانه وزارت راه و شهرسازی به قوت خود باقی است.

وی تصریح کرد: در استان قم کمبودی از نظر زمین در شهر قم و پردیسان وجود ندارد و نباید اجازه بورس بازی زمین و افزایش رهن و اجاره خانه در این شهر به ویژه در شهرک پردیسان داده شود.

بهشتی عنوان کرد: تمام زمین های اطراف شهر قم جزء اراضی ملی است و این استان هیچ کمبودی از نظر زمین ندارد و دو طرح توسعه نیز از محور پردیسان به ورجان و محدوده ورزشگاه یادگار امام به سمت روستای طایقان در چشم انداز استانی دیده شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم با انتقاد از انتشار برخی اخبار مبنی بر نبود زمین در قم برای اجرای طرح های توسعه مسکن، خاطرنشان کرد: برای پشتیبانی طرح های بافت فرسوده اراضی 48 هکتاری و ساماندهی خانه های در حریم دکل برق نیز اراضی 32 هکتاری در پردیسان وجود دارد که از مسوولان ملی درخواست می شود آنها را برای احداث منزل به حریم شهری الحاق کنند.

شناسه خبر: 23697      تعداد بازدید: 436

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    روزكاري استاندار قم- پنج شنبه مورخ 11-09-1400 روزكاري استاندار قم- پنج شنبه مورخ 11-09-1400 روزكاري استاندار قم- چهارشنبه مورخ 10-09-1400 روزكاري استاندار قم- چهارشنبه مورخ 10-09-1400 سه شنبه هاي اقتصادي استاندار قم- 09-09-1400 سه شنبه هاي اقتصادي استاندار قم- 09-09-1400 روزكاري استاندار قم- دوشنبه مورخ 08-09-1400 روزكاري استاندار قم- دوشنبه مورخ 08-09-1400
یادداشت ها