خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل فرصت های سرمایه گذاری تماس با استاندار
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1400/8/6 - ساعت: 13:31

تاکید دکتر سرمست برضرورت پیگیری جذب اعتبارات ملی توسط دستگاههای اجرایی استان

تاکید دکتر سرمست برضرورت پیگیری جذب اعتبارات ملی توسط دستگاههای اجرایی استان

استاندار قم بر ضرورت پیگیری جذب اعتبارات ملی توسط دستگاههای اجرایی استان تاکید کرد

به گزارش روابط عمومي استانداري قم دكتر بهرام سرمست استاندار قم در هفتمین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان قم طي سخناني با اشاره به سیاست‌های تنظیم بازار استان قم اظهار كرد:  استان قم رتبه سی ویکم کشور در مهار تورم را داراست

استاندار قم با بیان این‌که استان قم همواره در رعایت نرخ مصوب كالاها جزو استان‌های پیشتاز بوده است، افزود: در برخی استان ها انسجام و هماهنگی لازم برای این موضوع وجود ندارد و در نرخ‌گذاری ها سیاست‌های غیررسمی پیاده می‌شود كه نیاز است وزارتخانه‌های ذیربط ورود جدی به این موضوع داشته باشند.

سرمست خاطرنشان کرد: وزارتخانه هاي جهاد كشاورزي، صنعت، معدن و تجارت و سایر وزارتخانه‌ها باید هماهنگی و وحدت رویه در زمینه نرخ مصوب داشته باشند و در اجرای این قانون ضمانت‌های اجرایی دیده شود.

وی با اشاره به سفرهای استانی رییس جمهوری و تخصيص اعتباراتي براي پروژه هاي نيمه تمام در اين سفرها ادامه داد: دستگاه‌های اجرایی استان بايستي آمادگی‌ لازم برای سفر احتمالي رییس جمهوری به قم را داشته باشند و براي جذب اعتبارات در سفر مقامات ملي تلاش كنند.

وی افزود: معاونت هاي عمرانی و اقتصادی استانداری نیز باید با همکاری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی به‌صورت تخصصی جلساتی برگزار و پروژه‌های نیمه‌تمام و طرح‌هایی که امکان تصویب در سفر استانی را دارند، احصا کنند تا از ظرفیت این سفر به‌خوبی استفاده کنیم.

استاندار قم در ادامه با بيان اينكه کشاورزی استان قم به لحاظ کمی در مقایسه با اراضی کشوری سهم ناچیزی دارد خاطرنشان كرد: با اين وجود، از نظر بهره‌وری و کیفیت در مقایسه کشوری سهم بالایی داريم.

وی افزود: کشت گلخانه‌ای و توسعه شهرک‌های کشاورزی امسال با پیگیری‌ها منجربه نتایج خوبی شده، ولی تحقق عینی هدف‌گذاری‌های انجام شده مستلزم پیگیری‌های بیشتر است.

سرمست همچنین گفت: با توجه به این‌که دامشهر قم در سطح کشور دارای مزیت رقابتی بی‌نظیری است، باید تعیین تکلیف اساسی شود؛ در کل کشور چنین مجموعه‌ای وجود ندارد که به‌صورت متمرکز در زمینه دامداری فعالیت کند.

وی با تاكيد بر تامين حق آبه هاي زيست محيطي و كشاورزي قم اضافه کرد: به لحاظ قرار گرفتن در پایین دست حوزه‌های آبریز، نیاز است برای استفاده از حق آبه ها تعاملاتی با استان‌های دیگر در سطح ملی برقرار کنیم.

سرمست ادامه داد: از نمایندگان مجلس انتظار داریم این مورد را در سطح ملی پیگیری کنند و سهم استان از سد ساوه و سدهای دیگر در زمینه حق آبه های کشاورزی و زیست‌محیطی تامین شود.

در هفتمین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان قم که با حضور نمایندگان قم در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، عملکرد سال گذشته و برنامه امسال سازمان جهاد کشاورزی مورد بررسی قرار گرفت و پروژه‌های محرومیت‌زدایی موضوع بند ۳ جدول ۱۷ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ مرتبط با استان قم به تصویب اعضای شورا رسید.

شناسه خبر: 23704      تعداد بازدید: 121

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    روزكاري استاندار قم- پنج شنبه مورخ 11-09-1400 روزكاري استاندار قم- پنج شنبه مورخ 11-09-1400 روزكاري استاندار قم- چهارشنبه مورخ 10-09-1400 روزكاري استاندار قم- چهارشنبه مورخ 10-09-1400 سه شنبه هاي اقتصادي استاندار قم- 09-09-1400 سه شنبه هاي اقتصادي استاندار قم- 09-09-1400 روزكاري استاندار قم- دوشنبه مورخ 08-09-1400 روزكاري استاندار قم- دوشنبه مورخ 08-09-1400
یادداشت ها