خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل تماس با استاندار آب و هوا
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1401/2/25 - ساعت: 18:47

دیدار و گفتگوی معاون استاندار قم با مردم در خصوص طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها

دیدار و گفتگوی معاون استاندار قم با مردم در خصوص طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها

معاونت توسعه مدیریت و منابع استاندار قم شنبه شب با حضور در مسجد امام حسین( ع) شهرک امام حسن مجتبی( ع) قم ضمن ارائه توضیحات در خصوص طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها، به سوالات مردم در خصوص مسائل و مشکلات پیرامون یارانه ها پاسخ داد.

به گزارش روابط عمومی استانداری قم، سید مهدی قریشی با اشاره به ضرورت تبیین ابعاد مردمی سازی یارانه ها و عادلانه نمودن آن گفت: این طرح یکی از برنامه های اساسی دولت سیزدهم برای ساماندهی به وضعیت اقتصادی کشور است و به اعتقاد اکثر کارشناسان موضوع مدیریت یارانه ها باید انجام گردد و طرح مذکور نیز توسط کارشناسان و نخبگان اقتصادی بررسی و ارائه شده است.
وی با اشاره به مشکلات و آسیب های نظام پرداخت یارانه ها در گذشته افزود: توزیع یارانه ها به شیوه قبل، فاصله طبقاتی را بیشتر و بجای فقر زدایی ایجاد فقر گردیده است و هر کس مصرف کننده بیشتری بوده از یارانه بیشتری نیز بهره مند شده است.
قریشی ادامه داد:در شیوه اختصاص ارز ترجیحی در حقیقت یارانه به واردکنندگان داده می شد و در نهایت مشخص نبود که چه کسانی یارانه گرفته و بابت چه کالاهایی که بسیاری نیز ضروری نبود تخصیص داده شد ولی با اجرای این طرح یارانه به دست مصرف کننده اصلی می رسد و مردم منتفع خواهند شد.

معاون استاندار قم به آثار مثبت طرح مردمی سازی یارانه ها اشاره کرد و گفت: پس از مدتی که الگوی مصرف مردم متفاوت تر از قبل گردد، رقابتی بین تولید کنندگان ایجاد خواهد شد و تولیدکنندگان برای فروش کالاهای خود هزینه های خود را کاهش و از تکنولوژی های جدید که باعث کاهش هزینه های تولید شود برای تولید و فروش محصولات خود استفاده خواهند کرد که قطعا این موارد در کیفیت تولیدات جهت استفاده مصرف کنندگان بی تاثیر نخواهد بود و قیمتها را نیز متعادل و رقابتی خواهد نمود.
وی با بیان این که مردم نگران کمبود مواد غذایی نباشند و از خرید و ذخیره مازاد بر احتیاج خودداری کنند، افزود: بحمدلله تمامی انبارها بیش از اندازه مورد نیاز مردم از کالاهای ضروری انباشته و در بسیاری از محصولات نیز چندین برابر نیاز مردم تولید داریم.

معاون توسعه و مدیریت منابع استانداری قم ادامه داد: مدل اینکه کالای رقابتی باعث کاهش قیمت و افزایش کیفیت می شود را میتوان در برنامه دولت برای خودرو دنبال نمود. همانطور که مقام معظم رهبری هم نسبت به ارتقا سطح کیفی خودروسازان تاکید داشتند، طرح واردات خودرو به تصویب رسید که با اجرای این طرح، شرکت های خودروساز داخلی ملزم خواهند شد با رقابت ایجاد شده کیفیت محصولات خود را ارتقا دهند و قیمت ها نیز متعادل می گردد.

معاون استاندار با اشاره به برخی مشکلات مردم در خصوص یارانه ها گفت: افرادی که نسبت به دریافت مبالغ یارانه و در خصوص دهک های اعلام شده معترض هستند میتوانند، با مراجعه به سایت اینترنتی www.hemayat.mcls.gov.ir (سامانه مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها) نسبت به ثبت اعتراض خود اقدام نمایند تا در اولین فرصت نسبت بررسی اعتراض ثبت شده آن ها اقدام گردد.

قریشی افزود: از روز آغاز طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها، تیم های نظارتی توسط دستگاه های زیر مجموعه استان چندین برابر شده است و بازار به شدت تحت کنترل و نظارت قرار گرفته و مردم نیز در صورت مشاهده موارد گران فروشی و .... شکایت خود را به مراجع مربوطه اعلام نمایند.

معاون استاندار در پایان از همراهی مردم قدردانی کرد و افزود: متاسفانه در چند روز گذشته دشمنان ضد انقلاب با تبلیغات دروغین سعی در بر هم زدن آرامش مردم داشتند که با درایت و بصیرت مردم انقلابی کشورمان این تحرکات خنثی گردید.

 

شناسه خبر: 25005      تعداد بازدید: 333

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    ملاقات عمومی مردم با استاندار 1401/06/19 ملاقات عمومی مردم با استاندار 1401/06/19 جلسه هیئت امنا دانشگاه آزاد جلسه هیئت امنا دانشگاه آزاد سخنرانی سید محمد تقی شاهچراغی استاندار قم در دوره آموزشی حکمرانی روستایی و مبانی تسهیل گری سخنرانی سید محمد تقی شاهچراغی استاندار قم در دوره آموزشی حکمرانی روستایی و مبانی تسهیل گری جلسه ستاد اربعین استان قم جلسه ستاد اربعین استان قم
یادداشت ها