خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل تماس با استاندار آب و هوا
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1401/3/2 - ساعت: 20:4

معاون استاندار قم:

پژوهش های دستگاه ها مبتنی بر مسائل و نیازها باشد

پژوهش های دستگاه ها مبتنی بر مسائل و نیازها باشد

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار قم با اشاره به اهمیت کاربردی بودن امر پژوهش و تحقیق گفت: پژوهش های انجام گرفته در دستگاه های اجرایی باید مبتنی بر مسائل و نیازهای جامعه باشد و بتواند راه حلی را برای حل مشکلات ارائه نماید.

به گزارش روابط عمومی استانداری قم، سید مهدی قریشی معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار روز دوشنبه در جلسه گروه کاری پژوهش استان قم با اشاره به برخی از موضوعات پژوهشی انجام شده در گذشته گفت: پژوهش های دستگاه های اجرایی باید مبتنی بر مسائل و نیازها و حلال معضلات و مشکلات باشد.
سید مهدی قریشی افزود: اینکه پژوهش های انجام شده طی سنوات قبل صرفا در کتابخانه های دستگاه های اجرایی قرار گرفته و هیچ خروجی مشخصی نداشته باشد اصلا قابل قبول نیست و موضوع پژوهشی باید کاربردی بوده و حداقل یکی از مشکلات استان را مرتفع نماید.
وی با اشاره به اینکه مسائل زیادی در استان وجود دارد که باید برای آنها راهکارها و برنامه های عملی مبتنی بر دانش ارائه نمود گفت: در وهله اول باید مسائل موجود استان احصا و سپس اولویت بندی شده و در اختیار پژوهشگران قرار گیرد و با نظارت دقیق خروجی مبتنی بر پژوهش ها عرضه گردد.
معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار موضوعاتی همچون بهره وری ، مهاجرت، سند چشم انداز ۱۴۲۰ استان ، مشکلات سرمایه گذاری را مورد توجه قرار داده و افزود: با توجه به اینکه بهره وری سهمی حدود ۳.۵ درصد از ۸ درصد رشد اقتصادی کشور در سال ۱۴۰۱ را دارا می باشد لذا باید در استان این موضوع جزو اولویت های پژوهشی قرار گیرد و پژوهشگران و دانشگاه ها نسبت به آن اهتمام لازم را بعمل آورند.
وی گفت: بجای اینکه چندین موضوع مختلف که عمدتا هم غیر کاربردی است برای موضوعات پژوهشی انتخاب شود باید روی چند موضوع مشخص و اولویت دار از این دست موضوعات ذکر شده تمرکز نماییم تا در پایان کار دستاورد مشخصی حاصل گردد و در این زمینه نقش گروه کاری پژوهش و کارگروه پژوهش و فناوری استان بسیار مهم و تاثیر گذار است.

شناسه خبر: 25047      تعداد بازدید: 295

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    ملاقات عمومی مردم با استاندار 1401/06/19 ملاقات عمومی مردم با استاندار 1401/06/19 جلسه هیئت امنا دانشگاه آزاد جلسه هیئت امنا دانشگاه آزاد سخنرانی سید محمد تقی شاهچراغی استاندار قم در دوره آموزشی حکمرانی روستایی و مبانی تسهیل گری سخنرانی سید محمد تقی شاهچراغی استاندار قم در دوره آموزشی حکمرانی روستایی و مبانی تسهیل گری جلسه ستاد اربعین استان قم جلسه ستاد اربعین استان قم
یادداشت ها