خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل تماس با استاندار آب و هوا
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1401/3/5 - ساعت: 10:30

معاون استاندار قم تاکید کرد؛

آمادگی دستگاه های مسئول برای روان سازی ترافیک ایام دهه کرامت و سالگرد ارتحال حضرت امام(ره)

آمادگی دستگاه های مسئول برای روان سازی ترافیک ایام دهه کرامت و سالگرد ارتحال حضرت امام(ره)

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قم با اشاره به افزایش مسافرت ها به قم در ایام دهه کرامت و ۱۴ خرداد، بر لزوم آمادگی دستگاه های مسئول در جهت اتخاذ تدابیر لازم برای روان سازی ترافیک محورهای ورودی و هسته مرکزی شهر تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری قم، ابراهیم معتمدی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قم در جلسه  کمیته تردد و ترافیک ویژه ایام دهه کرامت و سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی "ره " گفت : با توجه به پیش بینی افزایش 60 درصدی تردد ها به قم در این ایام، می بایست برنامه ریزی منظمی برای تسهیل رفت و آمد زائرین و مجاورین حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) و مسجد مقدس جمکران انجام شود .
وی  با اشاره به معضل کمبود پارکینگ در اطراف حرم مطهر و هسته مرکزی شهر  افزود : تامین پارکینگ در هسته مرکزی شهر کار کارشناسی شده ای نیست بنابراین باید برنامه ریزی دستگاه ها و مدیریت شهری به سمت ایجاد پارکینگ مورد نیاز  در اطراف شهر ، پارک سوار ها و ایستگاه های مرکزی مسافربری در شهر باشد.
معتمدی نقش اطلاع رسانی صحیح در راهنمایی و هدایت زائرین و مسافرین  به پارک سوار ها را در این ایام بسیار با اهمیت توصیف کرد و گفت : اطلاع رسانی مناسب به مسافرین در این ایام و مناسبت های مشابه موفقیت اجرای طرح های ترافیکی تدارک دیده شده برای ایام زائرپذیر  را بیشتر می کند .
در ادامه این جلسه مقرر شد در اسرع وقت ضمن بازدیدهای میدانی اعضای کمیته از محل های پیشنهادی برای پارک خودرو ها و اتوبوس های کاروانی، تدابیر مناسب برای کنترل ترافیک محورهای ورودی و داخل شهر اتخاذ شود.

شناسه خبر: 25055      تعداد بازدید: 330

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    ملاقات عمومی مردم با استاندار 1401/06/19 ملاقات عمومی مردم با استاندار 1401/06/19 جلسه هیئت امنا دانشگاه آزاد جلسه هیئت امنا دانشگاه آزاد سخنرانی سید محمد تقی شاهچراغی استاندار قم در دوره آموزشی حکمرانی روستایی و مبانی تسهیل گری سخنرانی سید محمد تقی شاهچراغی استاندار قم در دوره آموزشی حکمرانی روستایی و مبانی تسهیل گری جلسه ستاد اربعین استان قم جلسه ستاد اربعین استان قم
یادداشت ها