خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل تماس با استاندار آب و هوا
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1401/3/31 - ساعت: 14:16

استاندار قم:

به ترک فعل‌های مدیران سابق رسیدگی شود

 به ترک فعل‌های مدیران سابق رسیدگی شود

استاندار قم با اشاره به مشکلات ناشی از عدم انجام درست وظایف و یا کوتاهی در مدیریت های گذشته، بر ضرورت رسیدگی به ترک فعل های مدیران سابق در این استان تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری قم، سید محمدتقی شاهچراغی در جلسه شورای گفت وگوی بخش خصوصی و دولت با اشاره به اهمیت پاسخگو بودن مدیران در قبال مسئولیت گفت: باید پرونده مدیران قبل که در انجام وظایف خود مرتکب تخلف یا قصور شده اند به جد پیگیری شود.
وی با اشاره به مشکل بلاتکلیفی واحدهای مستقر در جاده قدیم قم ـ تهران خاطرنشان کرد: اداره کل راه و شهرسازی با دقت نظر لازم نسبت به حل مشکل صدور اسناد این واحدها ورود کند.
وی با بیان اینکه اولویت دولت در مباحث تجاری، استفاده حداکثری از ظرفیت کشورهای همسایه است، گفت: مجموعه مدیریت استان برای بهبود فضای تجارت خارجی و تقویت مراودات فعالان اقتصادی قم آمادگی دارد.
شاهچراغی با اشاره به مصوبه لغو معافیت حقوق و ورود ماشین آلات صنعتی اظهار داشت: مجموعه مدیریت استان برای تسهیل واردات این محصولات، آمادگی هر گونه رایزنی و مکاتبه با مسئولان ملی و مدیران مربوط را دارد.
وی با اشاره به خط مشی جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) درباره الزام خرید نقدی مواد اولیه به جای خرید اعتباری از شرکت های خارجی گفت: در صورتی که این مصوبه مشکلی برای واحدهای تولیدی استان به ویژه در حوزه کفش ایجاد کرده باشد، می توان با رایزنی و مکاتبات با مسئولان ملی، نسبت به تغییراتی در نحوه اعمال آن اقدام کرد.
استاندار قم، همچنین با اشاره به عدم اعمال ضریب محرومیت در مورد شرکت های صنعتی استان تاکید کرد: در این خصوص باید پیگیری های لازم از طریق سازمان برنامه و بودجه کشور انجام بگیرد.
وی با اشاره به وضعیت شهرک تخصصی کفش بیان کرد: مجوزهای صادر شده در این اراضی ۹۶ هکتاری باید تا یک سال آینده اطلاعات دقیق و مشخصی از پیشرفت فیزیکی طرح های عمرانی خود ارایه دهند.
وی با اشاره به مشکل برق و آب واگذار شده به شهرک های صنعتی گفت: لازم است تا بازنگری در خصوص برخی واگذاری های گذشته انجام بگیرد تا از ظرفیت های موجود بهترین استفاده ممکن صورت بگیرد.
شاهچراغی مساله فرایند صدور مجوزهای صنعتی، بررسی کارشناسی انرژی و مشکل تامین برق و آب را مورد توجه قرار داد و گفت: سازمان صنعت، معدن و تجارت و شرکت شهرک های صنعتی استان قم بدون اینکه اطمینان صد در صدی از تامین زیرساخت های اولیه مانند برق و آب را کسب نکرده باشد، حق صدور مجوز صنعتی جدید و واگذاری زمین را ندارد.

شناسه خبر: 25186      تعداد بازدید: 207

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    نظارت میدانی استاندار قم بر بازسازی روستاهای سیل زده نظارت میدانی استاندار قم بر بازسازی روستاهای سیل زده جلسه شورای اداری استان به ریاست استاندار   جلسه شورای اداری استان به ریاست استاندار   مراسم گرامیداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان استانداری و واحد های تابعه مراسم گرامیداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان استانداری و واحد های تابعه بازدید سرزده استاندار قم از روستای پاچیان شهرستان جعفرآباد بازدید سرزده استاندار قم از روستای پاچیان شهرستان جعفرآباد
یادداشت ها