خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل تماس با استاندار آب و هوا
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1401/4/2 - ساعت: 9:45

معاون استاندار قم خبر داد:

تشکیل کمیته‌های ۱۷ گانه برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین در قم/ارایه بخشی از خدمات استان قم در ایلام

تشکیل کمیته‌های ۱۷ گانه برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین در قم/ارایه بخشی از خدمات استان قم در ایلام

معاون هماهنگي امور زائرين استانداری قم، با اشاره با اینکه استان قم، «معین» استان ایلام اعلام شده است، خاطرنشان کرد: قم به همراه هشت استان دیگر در استان ایلام خدمات ارایه می‌دهد.

به گزارش روابط عمومی استانداری قم، ابوالقاسم مقیمی در نخستین جلسه ستاد اربعین استان قم در سال جاری، با بیان اینکه امسال در ستاد اربعین کمیته های 17گانه فعالیت می کنند، گفت: در سال ۹۸ در شهر قم میزبان بالغ بر ۲۴۶ هزار نفر زایر در «ستاد مردمی» بودیم که این تعداد علاوه بر اسکان هایی بود که در سایر اماکن مثل مجموعه‌های اقامتی و حسینیه ها داشتیم.

وی با بیان اینکه چند ماموریت در این زمینه تعریف شده است، گفت: خدمات‌رسانی به زایران در کشور عراق، اعزام و ساماندهی موکب‌ها و پیگیری امور مرتبط با اعزام و پشتیبانی و خدمات در این زمینه انجام خواهد شد.

معاون هماهنگي امور زائرين استانداری قم با اشاره با اینکه استان قم، «معین» استان ایلام اعلام شده است، خاطرنشان کرد: قم به همراه هشت استان دیگر در استان ایلام خدمات ارایه می‌دهد.

وی اظهار داشت: وزارت کشور در این زمینه، هدف یک را استان‌های ایلام، کرمانشاه و خوزستان اعلام و قم، خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان به عنوان استان‌های هدف دو معرفی کرده است.

مقیمی با تاکید بر استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های مردمی در اربعین گفت: اعزام به صورت کاروانی، بهره گیری از توصیه مراجع و علما، تدوین مباحث فرهنگی، استفاده از ظرفیت فضای مجازی و رسانه ها، از جمله مسایلی بوده که به آنها توجه شده است.

وی با اشاره به خدماتی که در قم به زائران امام حسین(ع) می شود، افزود: تمرکز ثبت نام و خیرمقدم به زائران در ورودی‌های شهر قم، راهنمایی زائران، نصب تابلو و تولید محتوا به زبان های عربی و اردو از جمله مواردی است که در این رابطه در نظر گرفته شده است.

 

شناسه خبر: 25195      تعداد بازدید: 287

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    دیدار استاندار قم با دانشجویان دیدار استاندار قم با دانشجویان افتتاح نمایشگاه دستاوردهای پژوهش وفناوری استان با حضور معاون استاندار و جمعی از مدیران استان افتتاح نمایشگاه دستاوردهای پژوهش وفناوری استان با حضور معاون استاندار و جمعی از مدیران استان جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان قم جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان قم بررسی مشکلات هنرمندان صنایع دستی استان قم بررسی مشکلات هنرمندان صنایع دستی استان قم
یادداشت ها