خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل تماس با استاندار آب و هوا
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1401/4/2 - ساعت: 9:45

معاون استاندار قم خبر داد:

تشکیل کمیته‌های ۱۷ گانه برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین در قم/ارایه بخشی از خدمات استان قم در ایلام

تشکیل کمیته‌های ۱۷ گانه برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین در قم/ارایه بخشی از خدمات استان قم در ایلام

معاون هماهنگي امور زائرين استانداری قم، با اشاره با اینکه استان قم، «معین» استان ایلام اعلام شده است، خاطرنشان کرد: قم به همراه هشت استان دیگر در استان ایلام خدمات ارایه می‌دهد.

به گزارش روابط عمومی استانداری قم، ابوالقاسم مقیمی در نخستین جلسه ستاد اربعین استان قم در سال جاری، با بیان اینکه امسال در ستاد اربعین کمیته های 17گانه فعالیت می کنند، گفت: در سال ۹۸ در شهر قم میزبان بالغ بر ۲۴۶ هزار نفر زایر در «ستاد مردمی» بودیم که این تعداد علاوه بر اسکان هایی بود که در سایر اماکن مثل مجموعه‌های اقامتی و حسینیه ها داشتیم.

وی با بیان اینکه چند ماموریت در این زمینه تعریف شده است، گفت: خدمات‌رسانی به زایران در کشور عراق، اعزام و ساماندهی موکب‌ها و پیگیری امور مرتبط با اعزام و پشتیبانی و خدمات در این زمینه انجام خواهد شد.

معاون هماهنگي امور زائرين استانداری قم با اشاره با اینکه استان قم، «معین» استان ایلام اعلام شده است، خاطرنشان کرد: قم به همراه هشت استان دیگر در استان ایلام خدمات ارایه می‌دهد.

وی اظهار داشت: وزارت کشور در این زمینه، هدف یک را استان‌های ایلام، کرمانشاه و خوزستان اعلام و قم، خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان به عنوان استان‌های هدف دو معرفی کرده است.

مقیمی با تاکید بر استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های مردمی در اربعین گفت: اعزام به صورت کاروانی، بهره گیری از توصیه مراجع و علما، تدوین مباحث فرهنگی، استفاده از ظرفیت فضای مجازی و رسانه ها، از جمله مسایلی بوده که به آنها توجه شده است.

وی با اشاره به خدماتی که در قم به زائران امام حسین(ع) می شود، افزود: تمرکز ثبت نام و خیرمقدم به زائران در ورودی‌های شهر قم، راهنمایی زائران، نصب تابلو و تولید محتوا به زبان های عربی و اردو از جمله مواردی است که در این رابطه در نظر گرفته شده است.

 

شناسه خبر: 25195      تعداد بازدید: 171

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    نظارت میدانی استاندار قم بر بازسازی روستاهای سیل زده نظارت میدانی استاندار قم بر بازسازی روستاهای سیل زده جلسه شورای اداری استان به ریاست استاندار   جلسه شورای اداری استان به ریاست استاندار   مراسم گرامیداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان استانداری و واحد های تابعه مراسم گرامیداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان استانداری و واحد های تابعه بازدید سرزده استاندار قم از روستای پاچیان شهرستان جعفرآباد بازدید سرزده استاندار قم از روستای پاچیان شهرستان جعفرآباد
یادداشت ها