خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل تماس با استاندار آب و هوا
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1401/5/2 - ساعت: 13:49

خبر خوش استاندار قم به اهالی شهر جعفریه؛

اختصاص ۳۶ هکتار زمین برای توسعه شهر جعفریه/مشکلات نهضت ملی مسکن و وضعیت درمانگاه جعفریه حل شد

اختصاص ۳۶ هکتار زمین برای توسعه شهر جعفریه/مشکلات نهضت ملی مسکن و وضعیت درمانگاه جعفریه حل شد

استاندار قم گفت: با هدف توسعه شهر و ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن جعفریه ۳۶ هکتار زمین به این شهرستان اختصاص می‌یابد.

به گزارش روابط عمومی استانداری قم، سید محمدتقی شاهچراغی در جلسه رسیدگی به مشکلات شهرستان جعفرآباد در خصوص تعیین تکلیف زمین‌های نهضت ملی مسکن در این شهرستان گفت: به دلیل بی‌توجهی به موقوفات، این منطقه در سال‌های گذشته مانع از توسعه شهرستان جعفریه شده بود که در این جلسه رفع مشکل را پیگیری کردیم.

استاندار قم خاطرنشان کرد: با تأکید و نظر تولیت آستانه مقدسه حضرت معصومه (س) مبنی بر اینکه به هر شکلی که مقدور است شهر جعفریه از بن‌بست خارج شود، به همین منظور قطعه زمینی با همکاری تولیت به طرح نهضت ملی مسکن در این شهرستان اختصاص خواهد یافت.

وی با بیان اینکه بر اساس توافق انجام‌شده قرار شد که ۳ قطعه زمین به مساحت ۳۶ هکتار از موقوفات حرم به طرح نهضت ملی مسکن اختصاص یابد گفت: بر اساس توافق قرار شد در مرحله اول بیش از 8 هکتار از زمین‌ها با توافق راه و شهرسازی به طرح نهضت ملی مسکن اختصاص یابد و در ازای آن نیز در نقطه دیگری از شهر قطعه زمینی به آستان مقدسه زمینی واگذار شود.

شاهچراغی ادامه داد: با هدف خارج شدن شهر جعفریه از بن‌بست، ۲ قطعه زمین دیگر هم برای توسعه شهر از طرف حرم واگذار خواهد شد.

وی در خصوص موقوفات پلاک ۱۱۸ که وقف حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) است نیز افزود: در این زمینه هم قرار شد در چارچوب توافقی در ازای واگذاری زمین‌های این پلاک به مردم، قطعه زمینی با ارزش یکسان در یک نقطه استان به تولیت حرم واگذار شود.

استاندار قم به درمانگاه وقفی حرم در شهرستان جعفریه اشاره کرد و یادآور شد: ما به دنبال ایجاد بیمارستانی در مقیاس نیازهای درمانی شهرستان جعفرآباد هستیم که برای این موضوع نیازمند همراهی وزارتخانه برای تأمین منابع برای این درمانگاه دارد.

وی اضافه کرد: ساختمان این مرکز درمانی که از سال‌های گذشته استفاده‌نشده، نیازمند بهسازی، تجهیز و حضور نیروی انسانی است و با توجه به تأکید تولیت آستان مقدسه برای ارائه خدمات حداکثری درمانی به دنبال اخذ مجوز بیمارستان برای این مرکز درمانی هستیم.

شاهچراغی با اشاره به تمرکز اصلی بر استفاده حداکثری از ظرفیت این مرکز درمانی است گفت: قرار شد در یک ماه آینده وضعیت این درمانگاه که متعلق به تولیت حرم مطهر بوده تعیین تکلیف شود تا چگونگی راه‌اندازی و استفاده از آن مشخص شود.  

استاندار قم افزود: در حال حاضر مرکز جامع سلامت و درمانگاه موجود شهرستان جعفریه با هدف پاسخگویی به نیازهای درمانی مردم منطقه به فعالیت خود ادامه خواهند داد .

گفتنی است از ابتدای دهه ۹۰ به دلیل نبود زمین امکان تولید مسکن در شهر جعفریه نبود که با واگذاری حدود ۸ هکتار در مرحله اول امکان ساخت مسکن برای ۳۰۰ خانوار فراهم می‌شود.

همچنین با توجه به الزام قانونی بر خروج دامداری‌ها از داخل شهر جعفریه طی این توافق مشکل ۱۰۰ دامداری و اشتغال هزار و ۲۰۰ نفر حل‌شده است.

 

انتهای پیام/

شناسه خبر: 25329      تعداد بازدید: 160

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    ملاقات عمومی مردم با استاندار 1401/06/19 ملاقات عمومی مردم با استاندار 1401/06/19 جلسه هیئت امنا دانشگاه آزاد جلسه هیئت امنا دانشگاه آزاد سخنرانی سید محمد تقی شاهچراغی استاندار قم در دوره آموزشی حکمرانی روستایی و مبانی تسهیل گری سخنرانی سید محمد تقی شاهچراغی استاندار قم در دوره آموزشی حکمرانی روستایی و مبانی تسهیل گری جلسه ستاد اربعین استان قم جلسه ستاد اربعین استان قم
یادداشت ها