خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل تماس با استاندار آب و هوا
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1401/5/2 - ساعت: 7:57

معاونت توسعه مدیریت و منابع استاندار؛

نظارت مستمر و تجهیز نمازخانه های بین راهی مورد توجه قرار گیرد

نظارت مستمر و تجهیز نمازخانه های بین راهی مورد توجه قرار گیرد

معاونت توسعه مدیریت منابع استانداری قم در جلسه بررسی وضعیت نمازخانه های بین راهی بر توجه به تامین لوازم مورد نیاز جهت تکمیل فضای نمازخانه های بین راهی تاکید کرد.

سید مهدی قریشی گفت: به دلیل اینکه اغلب نمازخانه های بین راهی وابسته به بخش خصوصی هستند و قواعد خاص خودشان را دارند لازم است مراجع ذیربط نسبت به نظارت مستمر در حفظ و نگهداری این نمازخانه ها توجه لازم را داشته باشند.

جانشین استاندار در شورای اقامه نماز استان گفت: ما صرفا نباید به مدیریت استانی اکتفا کنیم، بلکه لازم هست در راستای حفظ و نگهداری نمازخانه ها از ظرفیت مدیریت محلی بهره مند شویم و طوری نباشد که نظارت فقط از سمت دستگا های دولتی و ستاد اقامه نماز باشند، بلکه باید از مدیریت های محلی نظیر بخشداری ها و شوراها نیز در این خصوص استفاده گردد.

 معاون استاندار افزود: با توجه به اینکه هر کدام از این اماکن در محدوده یکی از بخشداری ها میباشد، در این خصوص نیاز است به بخشداری ها هم تکلیف گردد که به صورت دوره ای از این اماکن بازدید نمایند و با ارائه گزارش ماهانه از چک لیست های موجود این موضوع را مورد بررسی قرار دهند.

معاونت توسعه مدیریت و منابع استاندار در خصوص بسته های تشویقی برای متولیان نمازخانه ها در خصوص رعایت استاندارهای لازم افزود: باید بسته های تشویقی برای فعالین فرهنگی نمازخانه ها در نظر گرفته شود و با ایجاد سمن های قوی و فعال در حوزه نماز، موضوعات فرهنگی مورد توجه قرار گرفته و با کمک آنها لوازم مورد نیاز نمازخانه ها از جمله قرآن کریم، کتب مذهبی و مهر و .... فراهم گردد.

معاون استاندار در پایان افزود: در حوزه تبلیغات فرهنگی و برگزاری‌ جشنواره نماز نیاز هست از ظرفیت رسانه ها استفاده مطلوب کرد، در این خصوص میبایست با فراخوان از فعالین رسانه و صفحات مجازی از این ظرفیت نیز در خصوص ترویج فرهنگ نماز، نمازخوانی و سایر مسایل فرهنگی و مذهبی استفاده مطلوب را ببریم.

شناسه خبر: 25343      تعداد بازدید: 80

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    ملاقات عمومی مردم با استاندار 1401/06/19 ملاقات عمومی مردم با استاندار 1401/06/19 جلسه هیئت امنا دانشگاه آزاد جلسه هیئت امنا دانشگاه آزاد سخنرانی سید محمد تقی شاهچراغی استاندار قم در دوره آموزشی حکمرانی روستایی و مبانی تسهیل گری سخنرانی سید محمد تقی شاهچراغی استاندار قم در دوره آموزشی حکمرانی روستایی و مبانی تسهیل گری جلسه ستاد اربعین استان قم جلسه ستاد اربعین استان قم
یادداشت ها