خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل تماس با استاندار آب و هوا
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1401/5/3 - ساعت: 8:26

استاندار قم؛

نظام جامع مسائل روستاهای استان قم تدوین شده است

نظام جامع مسائل روستاهای استان قم تدوین شده است

استاندار قم با بیان اینکه قم یک جهان شهر است گفت: در موضوع برنامه‌های توسعه‌ای، کارهای روی زمین‌مانده در این استان زیاد است و باید بیش‌از پیش به آن پرداخته شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری قم، سیدمحمدتقی شاهچراغی در حاشیه بازدید از نمایشگاه رویداد هم‌افزایی مدیریت ایران‌ اظهار داشت: عقب‌ماندگی‌های موجود در شهر قم ناشی از کم‌توجهی قبل از انقلاب است، آن‌قدر فشار حاکم نظام پهلوی در قم به‌واسطه توجهی که به مرکز جوشش و رویش انقلاب داشته سنگین بوده که تمام کارهای بزرگی که پس از انقلاب شده، دیده نشده است. 

وی با بیان اینکه ایفای نقش قم در ایجاد و استقرار انقلاب اسلامی می‌طلبد که کارهای بیشتری در آن صورت گیرد، افزود: استان قم میزبان 135 کشور جهان از باب تحصیل است و به‌واسطه احادیث در منظر و معرای شیعیان افغانستان، پاکستان و هندوستان و حتی بخشی از شیعیان چین، قم را به‌عنوان مامن در آخرالزمان می‌دانند.

استاندار قم تصریح کرد: همچنین قم به‌واسطه وجود 97 درصد جمعیت شهری، یک استان‌شهر نیز به شمار می‌رود و برای توسعه زیرساخت‌های شهری برنامه‌هایی با اجرای طرح‌های کلیدی این شهر در بخش عمرانی و زیرساخت‌های شهری بوده که باید برطرف شود.

شاهچراغی به موضوع رفع مشکلات روستاهای این استان اشاره کرد و افزود: به جهت میدانی بیشترین حضور در روستاهای قم صورت گرفته و تمام نظام مسائل روستاها استخراج‌شده است و توافق‌هایی با دولت و غیردولتی‌ها ازجمله ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، کمیته امداد و بنیاد مستضعفان داشته‌ایم ‌تا مسائل روستاهای قم را به حداقل برسانیم.

انتهای پیام/

شناسه خبر: 25350      تعداد بازدید: 138

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    ملاقات عمومی مردم با استاندار 1401/06/19 ملاقات عمومی مردم با استاندار 1401/06/19 جلسه هیئت امنا دانشگاه آزاد جلسه هیئت امنا دانشگاه آزاد سخنرانی سید محمد تقی شاهچراغی استاندار قم در دوره آموزشی حکمرانی روستایی و مبانی تسهیل گری سخنرانی سید محمد تقی شاهچراغی استاندار قم در دوره آموزشی حکمرانی روستایی و مبانی تسهیل گری جلسه ستاد اربعین استان قم جلسه ستاد اربعین استان قم
یادداشت ها