خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل تماس با استاندار آب و هوا
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1401/5/15 - ساعت: 13:39

معاون استاندار قم در دیدار نماینده عتبه حسینیه:

ظرفیت‌های مشترک در حوزه زیارت بین عتبات عالیات تقویت شود

ظرفیت‌های مشترک در حوزه زیارت بین عتبات عالیات تقویت شود

معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم با اشاره به قرابت شهرهای مذهبی گفت: باید در حوزه تکمیل زیرساخت زیارت و فرایندهای مشترک بین حرم‌ها، تسهیلگری کاملی بین دستگاه‌ها صورت گیرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری قم، ابوالقاسم مقیمی در دیدار با نماینده عتبه حسینیه در قم تأکید کرد: لازم است خط ارتباطی زیارت از مبدأ تا مبدأ برقرار شود تا اطلاع‌رسانی، راهنمایی و هدایت زائر ساماندهی گردد. 

وی با انتقاد از عدم اجتماع و اشتراک ظرفیت‌ها در حوزه زیارت، تصریح کرد: اتفاقات موسمی و متعددی تاکنون داشتیم، ولی هیچکدام پایدار و دائمی نبوده است. 

معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم با اشاره به اینکه زائران از کشورهای مختلف، مشکلات متفاوتی دارند، خاطرنشان کرد: از اخلاق و تغذیه تا سبک زندگی و تعاملات اجتماعی زائرین، آسیب‌های متفاوتی داشته که نتیجه تجارب گذشته است و متأسفانه هیچ مطالعاتی در این زمینه برای مواجهه مناسب و رفع مهم‌ترین نیازها وجود ندارد. 

وی از طی طریق سالانه زائران عراقی به‌صورت گروهی از شهر سلفچگان قم تا حرم‌مطهر فاطمی یاد کرد و با اشاره به نیازهای موجود در این مناسبت، خواستار همکاری در تکمیل ظرفیت‌های نیمه‌تمام بین‌راهی در این مسیر و احداث زائرسرای ارزان‌قیمت برای این قبیل زوار با تأمین و آماده‌سازی زمین توسط دولت شد. 

نماینده عتبه حسینیه در قم نیز در این دیدار با بیان اینکه زیارت عتبات، دل‌خوشی مردم است، اظهار داشت: یک زیارت، گاهی کار چندین جلد کتاب و سال‌ها تحصیل را انجام می‌دهد. 

حجت‌الاسلام‌والمسلمین شیخ تمیمی با انتقاد از برخی رفتارها با زائران در مرزهای زمینی و هوایی از سوی ۲ کشور، تأکید کرد: فعالیت دشمن در ایجاد تفرقه و جریحه‌دار کردن احساسات است که باید در مقابل آن برنامه و اقدام مناسب داشت. 

نماینده عتبه حسینیه، احساس زوار عراقی به قم را مانند خانه پدری عنوان کرد و افزود: تأمین امکانات نیاز به هماهنگی دارد تا همان‌گونه که دشمن، ما را یکی می‌بیند، نگاه ما هم همین‌طور باشد. 

وی تصریح کرد: قم متنوع‌ترین شهر ‌شیعیان است و مؤسسات فرهنگی و علمی قم منحصر بفرد است، اما باید هماهنگی و تعامل دولتی‌ها بیشتر شود و بیش از دیگران احساس مسئولیت کنند تا از این ظرفیت به‌درستی استفاده شود.

انتهای پیام/

شناسه خبر: 25446      تعداد بازدید: 238

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    ملاقات عمومی مردم با استاندار 1401/06/19 ملاقات عمومی مردم با استاندار 1401/06/19 جلسه هیئت امنا دانشگاه آزاد جلسه هیئت امنا دانشگاه آزاد سخنرانی سید محمد تقی شاهچراغی استاندار قم در دوره آموزشی حکمرانی روستایی و مبانی تسهیل گری سخنرانی سید محمد تقی شاهچراغی استاندار قم در دوره آموزشی حکمرانی روستایی و مبانی تسهیل گری جلسه ستاد اربعین استان قم جلسه ستاد اربعین استان قم
یادداشت ها