خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل تماس با استاندار آب و هوا
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1401/11/12 - ساعت: 12:40

استاندار قم:

ویلایی‌سازی اولویت ساخت مسکن در شهرهای تابعه / اجازه ساخت آپارتمان در شهرهای قم صادر نمی‌شود

ویلایی‌سازی اولویت ساخت مسکن در شهرهای تابعه / اجازه ساخت آپارتمان در شهرهای قم صادر نمی‌شود

استاندار قم گفت: در کهک و شهرهای دیگر مبنای اصلی ساخت مسکن ویلایی است و هیچ اجازه‌ای برای آپارتمان‌سازی صادر نمی‌شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری قم، سیدمحمدتقی شاهچراغی در جلسه شورای مسکن استان قم که در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری قم برگزار شد، ضمن تبریک سالروز ورود با برکت حضرت امام خمینی (ره) به کشور و آغاز دهه مبارک فجر بر الزام الحاق زمین‌هایی بدون مشکل به روستاها تاکید کرد و گفت: باید هر زمینی که به روستاها الحاق می‌شود در حوزه زیرساخت‌های آب، برق، گاز و ... مشکلی در خدمت‌رسانی وجود نداشته باشد.

وی افزود: این زمین‌ها الحاق به مناطق روستایی است و به هیچ عنوان تحت عنوان شهر جدید نیست چراکه شهرهای جدید دارای قوانین و دستورالعمل‌های خاص خود هستند.

وی با بیان اینکه سرعت ساخت مسکن در طرح نهضت ملی ضرورت بسیاری دارد، عنوان کرد: باید ضمن تمرکز بر نکات زیست محیطی و پیوست‌های فرهنگی و اجتماعی با سرعت هرچه بیش‌تر این طرح‌ها در قم به پیش ببریم.

شاهچراغی با اشاره به اینکه در استان قم حدود 62 هزار نفر واجد شرایط مسکن هستند، خاطرنشان کرد: در کهک و شهرهای دیگر مبنای اصلی ساخت مسکن ویلایی است و هیچ اجازه‌ای برای آپارتمان‌سازی صادر نمی‌شود.

وی با بیان اینکه اولویت نخست افراد واجد شرایط هستند، تصریح کرد: طبق رایزنی‌های انجام شده، کارخانه‌جات و صاحبان صنایع نیز آمادگی همکاری در احداث مسکن کارگری را دارند.

استاندار قم با اشاره به اینکه قرارداد 14 هزار واحد مسکن ملی منعقد شده است، یادآور شد: در شهر قم امکان الحاق زمین وجود ندارد و باید به سمت الحاقات در شهرهای تابعه حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه ظرف مدت یکسال گذشته اقدامات بزرگ و خوبی در قم رقم خورده است، ابراز کرد: باید این اقدامات به مردم اطلاع‌رسانی شود تا شاهد امیدآفرینی در جامعه باشیم.

شاهچراغی درپایان با اشاره به اینکه کشور قوی و غنی‌ای داریم، بیان کرد: موانع و مشکلات به برکت خون شهدا رفع خواهند شد ولی مهم‌ترین موضوع این است که پای کار انقلاب اسلامی بمانیم.

شناسه خبر: 26525      تعداد بازدید: 244

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    دیدار صمیمی استاندار با فرزندان شهدا، جانبازان و ایثارگران شاغل در استانداری قم و واحد های تابعه به مناسبت اعیاد شعبانیه و گرامیداشت روز پاسدار و روز جانباز دیدار صمیمی استاندار با فرزندان شهدا، جانبازان و ایثارگران شاغل در استانداری قم و واحد های تابعه به مناسبت اعیاد شعبانیه و گرامیداشت روز پاسدار و روز جانباز دیدار استاندار قم با دانشجویان دیدار استاندار قم با دانشجویان افتتاح نمایشگاه دستاوردهای پژوهش وفناوری استان با حضور معاون استاندار و جمعی از مدیران استان افتتاح نمایشگاه دستاوردهای پژوهش وفناوری استان با حضور معاون استاندار و جمعی از مدیران استان جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان قم جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان قم
یادداشت ها