خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل تماس با استاندار آب و هوا
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1401/12/23 - ساعت: 10:38

معاون استاندار قم:

نتیجه استعلامات سرمایه‌گذاران سریعا مشخص شود/انواع چالش‌های اقتصادی در سال ۱۴۰۱

نتیجه استعلامات سرمایه‌گذاران سریعا مشخص شود/انواع چالش‌های اقتصادی در سال ۱۴۰۱

به گزارش روابط عمومی استانداری قم، محسن امیدیان در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید که در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری قم برگزار شد، اظهار کرد: نباید سرمایه‌گذارها بیش از اندازه منتظر نتیجه استعلامات باشند.

وی با اشاره به اینکه دستگاه‌های ذی‌ربط باید نتیجه بررسی مثبت و منفی خود را سریعا به متقاضیان ارائه کنند، مطرح کرد: اینکه سرمایه‌گذار تکلیف خود را نداند و پس از تمام دوندگی‌ها متوجه عدم موافقت یک دستگاه شود، قطعا مورد قبول استان نیست.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم با بیان اینکه سال 1401 سال پرپیچ و خمی در حوزه اقتصادی بود، عنوان کرد: در ابتدای این سال شاهد مردمی کردن یارانه‌ها بودیم که چالش‌هایی ایجاد کرد.

وی با اشاره به افزایش قیمت دلار در هفته‌های اخیر، خاطرنشان کرد: مسائل این چنینی تولید و اشتغال کشور را تحت تاثیر قرار می‌دهد و سرمایه‌گذار دچار سردرگمی می‌شود.

امیدیان با بیان اینکه اغتشاشات نیز در موضوعات اقتصادی تاثیرگذار بودند، تصریح کرد: همچنین در حوزه مسمومیت‌ها نیز شاهد هدف قرار گرفتن قم هستیم که انرژی بسیاری برای مدیریت این اتفاقات از مجموعه مدیریت استان گرفته است.

وی ادامه داد: همچنین دولت سیزدهم در شرایطی روی کار آمد که شاهد 8 سال کم‌کاری و عدم توجه به تولید و اشتغال بوده‌ایم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استان با اشاره به اینکه امروز توانسته‌ایم بیش از نیمی از تعهدات دولت در استان را اجرایی کنیم، یادآور شد: اتفاقات مختلف ازجمله گره‌زدن موضوع مسکن به منابع بانکی موجب فشار آمدن به این حوزه شده است.

انتهای پیام/

شناسه خبر: 26749      تعداد بازدید: 261

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    دیدار صمیمی استاندار با فرزندان شهدا، جانبازان و ایثارگران شاغل در استانداری قم و واحد های تابعه به مناسبت اعیاد شعبانیه و گرامیداشت روز پاسدار و روز جانباز دیدار صمیمی استاندار با فرزندان شهدا، جانبازان و ایثارگران شاغل در استانداری قم و واحد های تابعه به مناسبت اعیاد شعبانیه و گرامیداشت روز پاسدار و روز جانباز دیدار استاندار قم با دانشجویان دیدار استاندار قم با دانشجویان افتتاح نمایشگاه دستاوردهای پژوهش وفناوری استان با حضور معاون استاندار و جمعی از مدیران استان افتتاح نمایشگاه دستاوردهای پژوهش وفناوری استان با حضور معاون استاندار و جمعی از مدیران استان جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان قم جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان قم
یادداشت ها